XII. D - 2022 / 2023

Matematika informatika - intenzív angol szak
Osztályfőnök: Báthori Éva
27. VARGA L. DAVID - LAJOS

2023. április 27.

Dobogós helyezés a XXIX. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen

Dobogós helyezés a XXIX. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen Bodnár Mónika Brigitta 12.D osztályos diák a XXIX. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen III. díjat kapott. Felkészítő tanára Báthori Éva.

2023. április 06.

Zöld7 utáni tanulságok -- 12.D

A 12.D osztály is aktívan részt vett a zöld héten, ugyanis amikor az idő is megengedte, kimentünk a Körös-partra hulladékot szedni, és a példamutató oszinknak hála megtudtuk, hogy egy kis szemétszedés nem árt meg! Mindezek mellett megtudtuk, mi mindenre jó a szelektív hulladékgyűjtés. Olvass tovább!

2023. február 13.

A Cion Neológ Zsinagógában jártunk

Európa harmadik legnagyobb zsinagógája a Sebes-Körös partján található Cion Neológ Zsinagóga, a nürnbergi zsinagóga leegyszerűsített mása. Ide látogattunk el a 11.A, 12.F, 12.D és 12.E osztályokkal, Ardelean Klementina történelemtanár kíséretében.

A zsinagógában Csíki János fotóművész „In memoriam Holocaust” című fotókiállítását is megtekintettük.

2022. december 06.

Regionális Programozó Csapatverseny

Regionális Programozó Csapatverseny Két év kihagyás után 30 csapat részvételével ismét megrendezésre került a Debreceni Egyetem Informatika Karán a Regionális Programozó Csapatverseny. A két-három fős csapatoknak 12 feladatot 5 óra alatt kellett megoldaniuk egyetlen számítógépen. Az értékelésnél figyelembe vették a megoldás beküldésének az idejét és a próbálkozások számát is. A 12.D osztály tanulóiból (Bíró Csaba-Cristian, Bodnár Mónika-Brigitta és Varga Dávid-Lajos) álló csapat a középmezőnyben végzett és dicséretben részesült. Gratulálunk nekik!

2020. november 20.

Remek diákok reneszánsz remekei - avagy Shakespeare-szonettek 16.és 21. századi technikával

A 10.D osztály diákjainak szabadon választott magyarórai tevékenysége volt Shakespeare-szonettek szövegének korabeli és modern technikával, vagyis papíron vagy számítógépen való megtervezése. Vagyis a diákok a számukra leginkább tetsző műhöz megválasztották a betűtípust, a hátteret, illusztrációt terveztek, sőt, kipróbálták a lúdtollas-technikát is. Illetve a WordArt szófelhő generátor  segítségével olyan alakzatot készítettek a választott szonett szavaiból, mely maga is jelentést hordoz: a mű hangulatát vagy fő gondolatát tükrözi.

A munkák Bodnár Mónika, Horváth Dalma Boróka, Hosszú Ágnes, Kovács Kinga, Kupás Nóra, Somlyai Emese és Vandrus Brigitta szorgalmát és alkotókedvét dicsérik.