XI. F - 2021 / 2022

25. ZIH I.L. JÁNOS - ROLAND

2022. március 01.

Szent László-kiállításon a nagyokkal

Szent László-kiállításon a nagyokkal Iskolánk 11. A, C, F osztályos diákjai Branner Erzsébet, német és Fazekas Csilla, angol-francia szakos tanárnőkkel együtt meglátogatták a püspöki palotában a városalapítónkról szóló Szent László-emlékkiállítást. A március 1. reggeli hűvös időjárás ellenére meleg fogadtatásban volt részünk a kiállításon, ahol Perei Benita világított rá pár érdekes mozzanatra a lovagkirály életéből. Köszönjük a kiállítást és a lehetőséget, hogy ott lehettünk.

2021. március 10.

Élet az Adyban - tavalyi összefoglaló - 10.F

Kellemes félévet kíván mindenkinek a legfantasztikusabb 10.F ❤ osztály és az oszi, a tavalyi tanév összefoglalójával!

Un semestru frumos vă dorim, prin recapitularea a celor mai frumoase momente din anul școlar trecut!

2020. január 20.

Iskola másként a IX.F-ben

Iskola másként a IX.F-ben Az iskola másként hét első két napját a 9F osztály Kolozsváron töltötte. A két nap alatt bejártuk a várost, megcsodáltuk a látnivalókat, de ami a legfontosabb: összecsiszolódott az osztály. Az iskola másként hét harmadik napján a 9F osztály kémikusokhoz illő szorgalommal szappant gyártott. A megolvasztott alaphoz vanília, citrom, gyöngyvirág, mandarin, stb. illatú illó olajat és bőrbarát festéket kevertünk. Mákszemek hozzáadásával bőrradír is készült. Ezt a folyadékot különböző szilikonformákba öntöttük, s délben, miután kihűlt, már vihettük is haza a rózsa-, szív-, maci-, virág-, vagy akár hagyományos formájú szappanainkat.