XII. F - 2022 / 2023

23. ZIH I.L. JÁNOS - ROLAND

2023. április 27.

A Pusztai Farkasok Íjászegyesület íjászbemutatója

Az iskola másként-héten tartott bemutató elején Balog János és Ridi Ferenc íjászok elmondták, hogy a csapatuk egy hagyományőrző, honfoglalás kori hagyományokat felelevenítő íjászegyesület. A diákok megismerkedhettek az adott kor ruházatával, fegyvernemeivel, amelyeket ki is próbálhattak a lebilincselő program során. Tovább...➝

2023. április 06.

A 12.F osztály iskolánk aranyosi vendégházában

A 12.F osztály iskolánk aranyosi vendégházában A 12.F osztály iskolánk aranyosi vendégházában óvta a környezetét; az eső ellenére kitűnő hangulatban.

2023. február 13.

A Cion Neológ Zsinagógában jártunk

Európa harmadik legnagyobb zsinagógája a Sebes-Körös partján található Cion Neológ Zsinagóga, a nürnbergi zsinagóga leegyszerűsített mása. Ide látogattunk el a 11.A, 12.F, 12.D és 12.E osztályokkal, Ardelean Klementina történelemtanár kíséretében.

A zsinagógában Csíki János fotóművész „In memoriam Holocaust” című fotókiállítását is megtekintettük.

2023. január 24.

Embernek lenni – a Body Worlds kiállításon jártunk

Január 23-án a 10.F, 11.E, 11.F, 12.F osztályok anatómia iránt érdeklődő diákjai megtekintették Budapesten a Body Worlds című kiállítást Buna Boglárka, Ianc Dóra, Puskás Ágnes és Takács Péter tanárok vezetésével.

A tárlat lehetőséget nyújtott arra, hogy ámulatba ejtő utazást tegyünk az emberi test belsejében. A kiállítás tanulsága, hogy bár mindannyian más-más testben élünk, valójában nagyon hasonlóak vagyunk. Anatómiánk és életműködéseink szinte ugyanolyanok származásunktól, kinézetünktől, korunktól, vallásunktól, anyagi helyzetünktől, családi állapotunktól, státuszunktól és nézeteinktől függetlenül.

Mindnyájan emberek vagyunk. Még ha ezt hajlamosak is vagyunk elfelejteni.

2022. március 01.

Szent László-kiállításon a nagyokkal

Szent László-kiállításon a nagyokkal Iskolánk 11. A, C, F osztályos diákjai Branner Erzsébet, német és Fazekas Csilla, angol-francia szakos tanárnőkkel együtt meglátogatták a püspöki palotában a városalapítónkról szóló Szent László-emlékkiállítást. A március 1. reggeli hűvös időjárás ellenére meleg fogadtatásban volt részünk a kiállításon, ahol Perei Benita világított rá pár érdekes mozzanatra a lovagkirály életéből. Köszönjük a kiállítást és a lehetőséget, hogy ott lehettünk.

2021. március 10.

Élet az Adyban - tavalyi összefoglaló - 10.F

Kellemes félévet kíván mindenkinek a legfantasztikusabb 10.F ❤ osztály és az oszi, a tavalyi tanév összefoglalójával!

Un semestru frumos vă dorim, prin recapitularea a celor mai frumoase momente din anul școlar trecut!

2020. január 20.

Iskola másként a IX.F-ben

Iskola másként a IX.F-ben Az iskola másként hét első két napját a 9F osztály Kolozsváron töltötte. A két nap alatt bejártuk a várost, megcsodáltuk a látnivalókat, de ami a legfontosabb: összecsiszolódott az osztály. Az iskola másként hét harmadik napján a 9F osztály kémikusokhoz illő szorgalommal szappant gyártott. A megolvasztott alaphoz vanília, citrom, gyöngyvirág, mandarin, stb. illatú illó olajat és bőrbarát festéket kevertünk. Mákszemek hozzáadásával bőrradír is készült. Ezt a folyadékot különböző szilikonformákba öntöttük, s délben, miután kihűlt, már vihettük is haza a rózsa-, szív-, maci-, virág-, vagy akár hagyományos formájú szappanainkat.