VIII. B - 2023 / 2024

26. VASS T MÁRK-ATTILA

2023. október 27.

A 8.B-sek találkozója Nagy Iván aranyosi hegyimentővel

Pénteken betekintést nyertünk a hegyimentők munkájába Nagy Iván előadásán keresztül, akinek érdeklődéssel hallgattuk  minden szavát.

2023. október 24.

Tekervényes életpálya

Szerdán vendégünk volt Kövér Annamária, textil- iparművész, aki a temesvári Bölcsésztudományi Karon végezte el az angol- román szakot. Tekervényes életpályájáról mesélt nekünk.

2023. október 23.

A 8.B meghívottja volt Dr. Szűcs Rabei Szidónia gyermekgyógyász.

Az Iskola másként-hét során a  8.B. osztály diákjai találkozhattak két osztálytársuk édesanyjával, akik azzal a céllal érkeztek, hogy az életpályájukról, hivatásukról, megvalósításaikról beszéljenek nekünk.

2023. október 09.

KALANDRA FEL!

A kellemes őszi időjárást kihasználva iskolánk két nyolcadikos osztályának diákjai közösen kirándultak a margittai Freedom Adventure Parkba. A kalandpark minden elvárásunkat felülmúlta. Miután a hevedereket és védő ruházatot megkapták a diákok, illetve hasznos útmutatásokkal és tanácsokkal lettek ellátva, mindenki kedve és tudása szerint választhatott magának pályát.

2023. június 16.

"Pictați cu noi!" - Rajzoljatok velünk!

Ismét felkerültek diákjaink rajzai az egyik városban közlekedő autóbusz oldalára. Racsav Nikolett (11.D), Kövér Sára (7.B) és Gantner Brigitta (10.E) a "Rajzoljatok velünk" elnevezésű versenyen  készített és díjazott alkotásai díszítik a váradi járművet. Kimagasló eredményt ért el a versenyen Szabó Szilvia 8.A osztályos tanuló kreatív alkotásával.

Köszönjük mindazoknak, akik hozzájárultak az autóbusz színesebbé tételéhez a diákok művészi rajzai által.

2023. május 18.

XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat

A XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat díjazottjai: Ridi Zsuzsa és Kövér Sára első helyezést értek el, Aranyceruza-díjban részesültek, Szabó Szilvia Rebeka Ezüstceruza-díjat kapott, és különdíjban részesült Szabó Anita Kamilla. Az iskolánk is egy Aranyköszönet oklevelet vehetett át a több éves közreműködésért.

Gratulálunk ! Ügyesek voltatok!

2023. április 04.

Megédesített zöld kedd a 7.B-ben

A mai nap folyamán ellátogattunk a Hulladékfeldolgozó Központba. Nagyon érdekes volt látni, milyen módon történik a városi hulladék komposztálása, válogatása, rendszerezése.

Visszatérve az iskolába, vendégünk, Nagy Tibor református lelkipásztor nagyon sok érdekességet mesélt a méhek mindennapjairól, szokásairól, életéről, a méhészetről. Egész közelről, üvegfal mögül láthattuk a méheket, megkóstolhattuk a finomabbnál finomabb mézeket, mézharmatot, virágport.

2023. február 06.

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU A február 6 - február 11. közötti héten a Szigligeti Színház Lilliput Társulata "beköltözött" az iskolába. Az 5-8.osztályosok 1-1 magyarórájára látogattak el, és magukkal hozták a hevesvérű Petőfit, a szerény, szelíd Aranyt és Szendrey Júliát, az apai akarattal is dacoló lázadó leányt.