VII. B - 2023 / 2024

25. TÁRSI CF FANNI-SÁRA

2024. március 05.

Arany nyomában

Március 4-én, hétfőn kora délután Marosán Csaba kolozsvári színművész látogatott el iskolánkba, aki Arany János életútját követve emlékműsort állított össze és adott elő diákjainknak. Az egymást követő két előadáson összesen négy osztály (5.A, 6.B, 7.B, 8.A) tanulói vettek részt. A művész úr kutatómunkáját bemutatva vezette be a leggazdagabb szókincsű magyar költőnk munkásságát, és interaktívan, közvetlenül, humorosan próbálta közel hozni a gyerekek lelkéhez Arany örökségét (híres magyar költőnk 1817. március 2-án született Nagyszalontán).

2023. december 20.

Történelemóra a múzeumban

A VII. A, 7.B és 11.E osztály diákjai Ardelean Klementina történelemtanár kíséretében múzeumlátogatáson és történelemórán vettek részt az Aurel Lazăr Emlékmúzeumban.

Az Aurel Lazăr Emlékmúzeumnak a Lazăr család 19. század végén épült háza ad otthont. A Lazăr-ház történelmi jelentőségűnek tekinthető, hiszen egyik szobájában került aláírásra 1918. október 12-én az a nyilatkozat, amellyel az erdélyi, bánsági, partiumi és máramarosi románok függetlennek kiáltották ki magukat az Osztrák-Magyar Monarchiával szemben.

Felelevenítettük az 1918 év eseményeit, és arról beszélgetünk  hogy Dr. Aurel Lazar milyen meghatározó szerepet játszott abban az időszakban.

2023. május 18.

XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat

A XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat díjazottjai: Ridi Zsuzsa és Kövér Sára első helyezést értek el, Aranyceruza-díjban részesültek, Szabó Szilvia Rebeka Ezüstceruza-díjat kapott, és különdíjban részesült Szabó Anita Kamilla. Az iskolánk is egy Aranyköszönet oklevelet vehetett át a több éves közreműködésért.

Gratulálunk ! Ügyesek voltatok!

2023. április 27.

Kísérletek napja

Kísérletek napja Az iskola másképp csütörtökjén a 6. és 9. osztályosok számára kísérletekkel telt a fizikaóra. A gyerekek saját maguk is kipróbálták a statika, elektrosztatika néhány érdekes jelenségét.

2023. április 05.

"Passzív" házban a 6.B

"Passzív" házban a 6.B Passzív házat néztünk meg szerdán, illetve hulladékot gyűjtöttünk. Lenyűgözött a ház építőjének környezettudatos gondolkodása/szemlélete. Elkeserített viszont az, hogy milyen kis helyről mennyi hulladék került a zsákokba. Ez a hulladék nem turistáktól, vagy felelőtlen váradiaktól  származik. Ide csak a környékbeliek járnak....

2023. április 04.

Környezetvédelemmel kapcsolatos filmet néztek és sportoltak

Környezetvédelemmel kapcsolatos filmet néztek és sportoltak A 6.B a zöld hét második napján környezetvédelemmel  kapcsolatos filmet nézett az osztály egyik része (Özönvíz előtt), a másik része sportolt.

2023. április 03.

Az ECOBihornál járt a 6.B

Az ECOBihornál járt a 6.B Ma, azaz április 3-án az ECOBihornál tettünk látogatást. Megdöbbentünk azon, hogy a szelektív válogatás ellenére szemetünk mindössze 5-10%-a hasznosul újra, illetve láttuk, hogy milyen óriási mennyiségű szemetet termelünk.

2023. március 31.

A Félix-fürdő erdei tanösvényét járta be a 6.b

Az erdei tanösvényt jártuk végig, ahol megismerkedtünk az alföldi tölgyes növény- és állatvilágával, majd megnéztük a hévizi tavirózsákat. A természet még csak ébredezik. Igazán szomorúak azonban a tavirózsa eredeti élőhelyének láttán lettünk: siralmas állapotokat találtunk.

2023. február 06.

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU A február 6 - február 11. közötti héten a Szigligeti Színház Lilliput Társulata "beköltözött" az iskolába. Az 5-8.osztályosok 1-1 magyarórájára látogattak el, és magukkal hozták a hevesvérű Petőfit, a szerény, szelíd Aranyt és Szendrey Júliát, az apai akarattal is dacoló lázadó leányt.

2022. november 14.

Adys hatodikosok a debreceni Agórában

Adys hatodikosok a debreceni Agórában A két adys hatodik osztály már nagyon várta a tervezett kirándulást Debrecenbe, ahol- osztályfőnökeik, Kirkósa Enikő és Závodszky Tamás, valamint fizikatanáruk, Takács Péter vezetésével- az Agóra tudományos élményközpontot, valamint a belvárost látogatták meg.

2022. október 04.

Habitát világnap

A Habitát világnapot minden októbet első hétfőjén tartják, hogy felhívják a figyelmet az emberiség életkörülményeire. Ebből az alkalomból az Ady Endre Elméleti Líceum hatodikos diákjai, Karancsi Kinga technológia tanárnő irányításával, őskori élőhely maketteket készítettek különböző anyagokból, melyeket az iskola főlépcsője mellett ki is állítottak.