XI. A - 2023 / 2024

16. SZEGEDI I DIANA-TÜNDE
17. SZŰCS L ANNAMARIA-MARGARETA

2024. április 02.

Jól szerepeltek diákjaink a történelmi versenyeken

A "TÖRTÉNELEM ÉS TÁRSADALOM VIRTUÁLIS DIMENZIÓBAN" országos verseny megyei szakaszán TÓTH-SÜRÜ TÁBITA, XI.F osztályos diákunk II. helyezést ért el. Felkészítő tanára Ardelean Klementina. A "KULTÚRA ÉS CIVILIZÁCIÓ ROMÁNIÁBAN" portfólió alapú verseny megyei szakaszán a GŐDÉR VIKTÓRIA, DIÓSZEGI CSONGOR és SÁNTA ISTVÁN alkotta csapat a III. helyen végzett. Felkészítő tanárok: Ardelean Klementina és Apáti Timea.

2023. december 12.

"Hallgatni Arany, beszélni Petőfi"

Petőfi és Arany barátságáról, a két költő emberi és művészi nagyságáról szóló rendhagyó irodalomórán vett részt december 12-én iskolánk 6 osztálya - kilencedikesek, tizedikesek és tizenegyedikesek.

2023. október 26.

A 11. A csütörtöki napja

1. Ösztöndíj-lehetőségek Európában.

2.  Egy ügyvéd példája: Aurel  Lazăr.  Látogatás az Aurel Lazar Múzeumban Ardelean Klementina tanárnő kíséretében.

3. Egy költő példája: Ady Endre. Látogatás az Ady Endre Múzeumban Demeter Emőke és Ardelean Klementina tanárnők kíséretében.

4. A városunk nagyjai. A diákok a város utcáit járva tovább ismerkedtek a város híres személyiségeivel Apáti Tímea osztályfőnök segítségével.

2023. október 25.

Nyílt nap a csendőrségen a 11.A-val

A 11.A a csendőrség nyílt napján vett részt. A diákok megnézhettek egy harcművészeti bemutatót, majd a négylábú csendőrök, a kutyák bemutatóját. Megtekinthették a csendőrség által használt védőfelszerelést, fegyvereket és járműveket.

2023. október 24.

Másképp kedd a 11.A-ban

A 11.A keddi napja három érdekes, egymástól merőben különböző helyszínen telt: kávézóban, gyorsétteremben és az egyetemen.

2023. október 23.

Emlékezés a forradalomra és pályaorientáció a 11.A-ban

Több érdekes témát érintett a Másképp-hét első napja a 11.A-ban.

2023. október 12.

Nagyvárad mártírjaira emlékeztünk

Nagyvárad mártírjai előtt tisztelegve, október 12- én koszorút helyeztünk el a Szent László plébániatemplom falán lévő emléktáblánál.

A megemlékezésen iskolánk képviseletében Apáti Tímea történelemtanár és a 11. A diákjai vettek részt.

2023. április 28.

Iskola másként a 10.A-ban

Iskola másként- hét volt az Ady-ban április 24-28. között, és sokan már előre féltünk, hogy vajon most mit fognak kitalálni, mit kell majd végigcsinálnunk. Aztán pénteken, az utolsó órán amely ezt a hetet megelőzte, fény derült a nagy titokra: az angoltanárnő kijelentette: “Gyerekek, én már rengeteget dolgoztam az idén, éppen ideje, hogy ti is csinaljatok valamit!"

2023. április 04.

3. zöld nap a 10.A-ban

3. zöld nap a 10.A-ban A keddi napot az iskolában töltöttük: kreatívkodással és ismeretterjesztéssel.

2023. április 03.

Séta a Sebes-Körös partján - 10.A

A mai napot Sebes-Körös parti sétával kezdtük. Megtekintettük a parton található növényeket, állatokat, a folyóban élő halfajokat is. A parton horgászó sporthorgászoktól külön információkat kaptunk. A diákok a folyóval kapcsolatos információkat és fontos tudnivalókat gyűjtöttek, ezeket egy piknik alkalmával, az otthonról csomagolt elemózsia elfogyasztása közben egymásnak bemutatták.

2023. március 31.

A Zöld hét első napja a X.A-ban

A Körösvidéki Múzeum természettudományi kiállításának megtekintése után végigsétáltunk a Pece patak városi szakaszának partján. Nemcsak a Föld történetével, hanem a jelen természetvédelmi övezeteivel, jellegzetességeivel, állataival is megismerkedhettünk.

2022. december 24.

Karácsonyi készülődés az Adyban

Karácsonyi készülődés az Adyban Az ünnepre hangolódás jegyében iskolánk pedagógia és filológia szakos diákjai (9B, 10A) kézműves tevékenység keretében karácsonyfa díszeket készítettek. Csillogószárnyú angyalkákkal és pirossapkás mikulásokkal díszítették iskolánk karácsonyfáját. A tanulók szorgos kezeit Czirják Enikő és Apáti Timea tanárnők irányították. Köszönet a támogatásért a Rákóczi Szövetségnek!

2022. december 24.

Fehér karácsonyról álmodik mindenki

Fehér karácsonyról álmodik mindenki, ám hogy ez mennyire jön össze, sajnos nem tőlünk függ. De vannak dolgok, amik igenis tőlünk függnek: hogy nyitott szemmel járjunk, és észrevegyük, hogy hány embertársunk szenved magányosan, tele gondokkal, támasz és vigasztalás nélkül, hogy ünnepekkor hány emberre nem nyitja rá senki sem az ajtót egy jó szó erejéig, hogy hányan öröm és éneklés helyett szótlanul ülnek, reménykedve benne, hogy hamar eltelik az Ünnep, mert talán a hétköznapok egyhangúságában az egyedüllét nem fáj annyira.

2022. november 19.

Rendhagyó irodalomórák a nagyváradi római katolikus püspöki palotában

Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa és a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Vitéz János és Janus Pannonius halálának 550. évfordulója alkalmából rendhagyó irodalomórára várta és várja a Bihar megyei diákokat november 17-én és 18-án a római katolikus püspöki palotában.

A rendhagyó alkalmak három, egyenként fél órát tartó részekre vannak osztva. Mi a legelső irodalomórába pillantottunk bele, melyen az Ady Endre Középiskola IX. A, IX. B és X. A osztályai vettek részt, a diákokat Sarkadi Viktória, Kirkósa Enikő tanárok és Makai-Bölöni Judit könyvtáros kísérték el.

2022. november 17.

Vitéz János és Janus Pannonius nyomában

Vitéz János és Janus Pannonius nyomában Rendhagyó irodalomórán vettek részt a 9.A, 9.B és 10.A osztályok diákjai a nagyváradi római katolikus püspöki palotában. A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnáziumból érkező Simon Ferenc magyartanár Vitéz János és Janus Pannonius halálának 550. évfordulója alkalmából tartott előadást a diákoknak, akiket Kirkósa Enikő és Sarkadi Viktória magyartanárok, valamint Makai-Bölöni Judit könyvtáros kísért el erre az alkalomra.