VI. A - 2023 / 2024

24. SZOBOSZLAI L.N. MÁRK-LÁSZLÓ
25. VARGA A. ESZTER

2024. január 23.

Népművészeti kiállítás a magyar kultúra hetében

A magyar kultúra egyik fontos részéről beszéltünk ma a 6.A-ban: a népi kultúra tárgyi emlékeiről. Olyan tárgyakat hoztak a gyermekek, amelyek otthonukban fellelhetők.

2023. október 27.

Tökfejek a 6.A-ban

Tökfejek a 6.A-ban A pénteki napon a diákok töklámpást készítettek, szigorú felügyelet mellett.

2023. október 26.

Mentősöknél jártunk, önként a 6.A-sokkal

Csütörtökön meglátogattuk a nagyváradi sürgősségi kórházat. Dr. Béres Zsolt phd végigvezetett minket a kórházon, bemutatta, hogyan működik a sürgősségi osztály.

2023. október 24.

Futballbíró a mentőautóban

A mai napon a VI.A osztály meglátogatta Octavian Sovre volt FIFA-bírót, aki sikeres és szerteágazó karrierjéről mesélt a diákoknak. Munkája során több rekordot is megdöntött, bejárta az egész világot, új vállakozásában mentőkocsikat üzemeltet, rendezvények egészségügyi felügyeletét biztosítja. A diákok a mentőkocsi felszerelésével is megismerkedtek.

2023. október 23.

A 6.A-sok a Limtexnél: "befűztek minket"

A 6.A-sok a Limtexnél: "befűztek minket" A 6.A osztály meglátogatta a nagyváradi LIMTEX kötöttáru- és konfekcióruha-gyártó céget, amely Románia legjelentősebb cége ebben az iparágban. A céget Kondor Andrea igazgató és Kiss Edit mutatta be.

2023. október 17.

Sporttábor Olaszországban

A sporttábort Lignano Sabbiadolo nevű olasz tengerparton szerveztük meg augusztus 30. és szeptember 7. között 47 személy részvételével. A résztvevők közöttott voltak  a diákok szülei is. A  tábor egy elkerített övezetbne volt, ahol csak a sportolásnak tudtunk élni. A reggelt mindig futással kezdtük, majd fociztunk, röplabdáztunk és tollasoztunk. Meglátogattuk az aquaparkot is, ahol sok vizes élményt szereztünk. A sportolás után meglátogattuk a város nevezetességeit is, ebben az időjárás is segítségünkre volt, mert minden nap napsütéses volt. Megismerkedtünk az olasz konyha különlegességeivel is.

A sporttáboroztatásból hagyományt szeretnénk teremteni, igyekszünk minden évben elmenni erre a szép tengeparti helyre. Viszontlátásra Lignano Sabbiadoloban!.

2023. április 26.

Kahootverseny az 5.A-ban

Kahootverseny az 5.A-ban Az Iskola másként-héten az 5.A osztály tanulói összemérték tudásukat, hogy kiderüljön, ki tud többet az élővilágról.

2023. április 06.

Elektromos autós nap - látogatás a BMW-nél

Az 5.A diákjai a mai nap folyamán ellátogattak a nagyváradi BMW-szalonba. Nem mentek üres kézzel: BMW-s mézeskalácsot és egy saját építésű BMW legoautót vittek.

2023. április 04.

Újrahasznosítás zölden, építés kreatívan

A mai nap folyamán az 5.A osztály lánytagjai újrahasznosították a már rendeltetésszerűen nem használható tárgyaikat, amelyekből „ruhakölteményeket” készítettek. Ezalatt a fiúk robotok építésével és azok programozásával ismerkedhettek meg, később a lányok is csatlakoztak hozzájuk. A foglalkozás végére elektromos autómodelleket építettek legóból, amit ajándékként fogunk elvinni a BMW-szalonba csütörtökön. Ma egy kedves szülő ismét meglepte az osztályt palacsintával. Már kezdünk hozzászokni az ilyen meglepetésekhez!

2023. április 03.

Séta a székelyhídi erdőben

Az 5.A és a 9.F diákjai az osztályfőnökeik, Erdei István és Tódor Éva vezetésével a székelyhídi erdőbe látogattak, ahol az erdész megmutatta az erdő élővilágát. A vezetés során megismertek néhány fa- és gombafajtát a 426-ból, ami az erdőben él. A kirándulás végén szalonnát is sütöttek. A diákok nagyon jól érezték magukat, a jókedvből a következő napokra is fog jutni. Ezen a napon egy kicsit közelebb kerültek a természethez, ami a szervezők nem titkolt célja volt.

2023. március 31.

5.A-sok, a "zöldfülűek"

5.A-sok, a  "zöldfülűek"

A zöldhét első napján az osztály diákjai kisfilmeket néztek a szelektív hulladékgyűjtésről, a szemétfeldolgozásról és a megújuló energiaforrásokról. A kisfilmek után közösen megbeszélték a látottakat. A kisfilmek között a diákok bemutatták az általuk kiválasztott és készített "zöld" dolgozatokat.

A szünetben az egyik kedves szülő palacsintával lepte meg a diákokat.

2023. február 06.

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU A február 6 - február 11. közötti héten a Szigligeti Színház Lilliput Társulata "beköltözött" az iskolába. Az 5-8.osztályosok 1-1 magyarórájára látogattak el, és magukkal hozták a hevesvérű Petőfit, a szerény, szelíd Aranyt és Szendrey Júliát, az apai akarattal is dacoló lázadó leányt.