VI. B - 2023 / 2024

25. VASS A.G. GERGŐ

2024. március 05.

Arany nyomában

Március 4-én, hétfőn kora délután Marosán Csaba kolozsvári színművész látogatott el iskolánkba, aki Arany János életútját követve emlékműsort állított össze és adott elő diákjainknak. Az egymást követő két előadáson összesen négy osztály (5.A, 6.B, 7.B, 8.A) tanulói vettek részt. A művész úr kutatómunkáját bemutatva vezette be a leggazdagabb szókincsű magyar költőnk munkásságát, és interaktívan, közvetlenül, humorosan próbálta közel hozni a gyerekek lelkéhez Arany örökségét (híres magyar költőnk 1817. március 2-án született Nagyszalontán).

2024. március 05.

Vidámság a köbön

Március 1-3. között a szatmári Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban újra megrendezésre került a Vidám Versek Versmondó Versenyének országos szakasza. Iskolánkat Nagy Lilla hatodik osztályos tanuló képviselte (felkészítője Csepregi Imola-Eszter), aki csaknem 40 versenyzőből a 4. helyezést érte el, ezért dicséretben részesült. Az egészséges izgalom ellenére a humoros előadások könnyedséggel, vidámsággal töltötték meg a teret. A részt vevő gyerekek most is igazolták, hogy a humor gyógyír a léleknek.

Szeretettel gratulálunk minden résztvevő diáknak!

2023. október 27.

A tökéletes befejezés

Ezen a napon elégedetten fejeztük be az Iskola másképp-hetet. Azzal kezdtük, hogy Popper Enikő (az iskola fogorvosa) mesélt nekünk a fogászatról, majd az iskola rendelőjében megnézte a fogainkat, és Kis Erika (az iskola asszisztense)  gyors felmérést végzett mindenkin, hogy egészségesen térjünk vissza a vakáció után.

2023. október 26.

Kalandpark és egy kis ízelítés Szalacs történelméből

Kalandpark és egy kis ízelítés   Szalacs történelméből

A mai nap a Kanonoksornál vette kezdetét, ahol hamar megérkezett a busz, ami elvitt minket Szalacsra. Az utunk azzal kezdődött, hogy megnéztünk egy Zsellérportát a XIX. Századból. A kedves idegenvezetőnk sok izgalmas dolgot mesélt nekünk erről a faluról: gyakran hívták ezt a helyet az ezer pince falvának, ugyanis rengeteg pince és borászat volt itt. Azt is megtanultuk, hogy a 70- es években azt az egész falut a Kraszna és a Berettyó vizei árasztották el. Ezek után megnéztünk egy tavat, ami az egykori második leggazdagabb tó volt a madarak szempontjából (a Duna- Delta után). Majd elmentünk egy helyi pékséghez, és megnéztük, hogyan készül a kenyér. Megkínáltak minket friss lángossal, és ajándékba még finom cipót is vihettünk magunkkal. Ezt követően megérkeztünk a fő helyszínre, ahol megnéztük a kastélyt, és a 133 méteres pincét is. Miután itt mindent alaposan megnéztünk, elmentünk a kalandparkba. Itt mindenki nagyon jól érezte magát a friss levegőn, a kötélpályán. Amikor már kimozogtuk magunkat, visszapattantunk a buszra, és sikeresen visszatértünk Nagyváradra. Jó volt megnézni az érdekességeket, és utána a kalandparkba mászni. Ez egy igazán élményben dús nap volt, amire boldogan tekinthetünk vissza.

2023. október 25.

Betekintést nyerünk a ruhák készítésébe

A napunk 10 órakor kezdődött az iskolában. Mindenki izgatottan várta, hogy megérkezzen a busz, ami hamar elrepített minket a Mobiente Limtex varrodába. Érkezésünk után kedves fogadtatás, és egy kis finomság várt minket: üdítő, kekszek és más finom harapnivalók. Majd kezdődhetett a java. Elsőnek a gyárat néztük meg, ahol az anyagok vágását, előkészítését láthattuk. Ezeket mi is kipróbálhattuk. Ezek után átmentünk oda, ahol néhány anyagcafatból mesés ruhákat varrnak a dolgozók gépek segítségével. Miután mindent megnéztünk ezen a részlegen, átmentünk az egész gyárnak az agyába. Itt tervezik meg a ruhákat, adják le a rendeléseket és innen irányítják szinte az egész varrodát. Nagyon érdekes volt látni, hogy a számunkra mindennapi ruhákat, hogyan, és milyen nehezen készítik el. A kedves dolgozók még szuvenírt is adtak, hogy sose feledjük el ezt a csodás napot.

2023. október 25.

Őszirózsás adysok

Október 20-22. között 13. alkalommal rendezték meg az Őszirózsa Országos Népdalvetélkedőt a Temes megyei Újszentesen. Bihar megyét tizenhárom diák képviselte, ketten iskolánk diákjai: Nagy Lilla (VI.B), Dobrai Hanna Viktória (VIII.A). Nagy Lilla III. díjban részesült.

Mindnyájuknak gratulálunk!

2023. október 24.

Az Iskola másként-hét keddje a 6.B-ben

A mai napon varázslatos kalandokban vehettünk részt. A napot Szabó Erika fogorvosnővel kezdtük, akivel sok érdekes témáról beszélgettünk.

2023. október 23.

Az Iskola másként-hét hétfője a 6.B-ben

Az iskola másként-hét program első napja remek indítás volt az osztálynak. Reggel megismerkedtünk Gombár Enikő kozmetikussal, aki mesélt nekünk a bőrápolásról, sminkelésről és minden egyébről, ami a testápoláshoz kötődik.

2023. február 22.

Életre keltek A kétbalkezes varázsló szereplői

Békés Pál meseregényét olvassák közösen az 5.B osztály kisdiákjai. A bohókás, kedves történet szereplői megihlették a diákokat, akik magyartanáruk, Sarkadi Viktória ösztönzésére saját kezűleg készítették el a regény szereplőit, otthonát, eszközeit. Minden saját munka!

2023. február 06.

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU

PETŐFISÁNDOR@ARANY.HU A február 6 - február 11. közötti héten a Szigligeti Színház Lilliput Társulata "beköltözött" az iskolába. Az 5-8.osztályosok 1-1 magyarórájára látogattak el, és magukkal hozták a hevesvérű Petőfit, a szerény, szelíd Aranyt és Szendrey Júliát, az apai akarattal is dacoló lázadó leányt.