X. E - 2023 / 2024

26. VARGA L VIKTÓRIA

2023. december 04.

Ziua Internațională a Toleranței

Ziua Internațională a Toleranței În data de 16 noiembrie, elevii claselor a X-a D, E, F, coordonați de prof. Estera Durne, au marcat Ziua Internațională a Toleranței, o inițiativă prin care elevii au fost îndemnați la mai multă înţelegere, compasiune şi respect reciproc, dialog şi cooperare între culturi, civilizaţii şi popoare. În cadrul proiectelor individuale și de grup, s-au descurajat atitudinile extremiste dominate de instigare la ură.

2023. október 25.

Egy érdekes nap a 10.E-ben

A 10.E szerdai napját változatos programok színesítették: megismerkedhettek cserediák-programokkal, a rendezvényszervezés rejtelmeivel, környezetvédelmi problémákkal, elmélyülhettek az önismeretben, megismerkedhettek Várad belvárosának néhány szépséges épületével.

2023. szeptember 08.

Adysok a Rákóczi-táborban

Adysok a Rákóczi-táborban Iskolánk 10 diákkal képviseltette magát a Sátoraljaújhelyen megrendezett I. Összmagyar Középiskolás táborban, június 25-30. között. A nagyváradi magyar iskolák közösen, busszal érkeztek a helyszínre, ahol nagy szeretettel fogadtak minket.

2023. szeptember 08.

Adysok Bécsben

Adysok Bécsben Július 21-23. között néhány adys diákkal meglátogatuk a csodálatos Bécs városát, valamint Kreuzenstein várát, a Melki apátságot, majd a Laxenburg-kastélyt, végigutazva az osztrák Dunakanyaron.