Magyar tantárgyverseny - második nap

2019. április 25.

A tantárgyverseny második napja a megmérettetésről szólt: ekkor írták meg a diákok a versenydolgozatokat. A dolgozatírás után, lazításképpen,  az általános iskolások a  Zabhegyező gyermekanimátorok által  szervezett játékos foglalkozáson vettek részt,  illetve  a városnéző séta során ismerkedtek Nagyváraddal,  míg a középiskolások Arany János nyomába eredtek Nagyszalontán. Este színházba voltak hivatalosak: a Népek tengere című táncelőadással zárhatták a programokkal teli, tartalmas napot.