Gólyabál 2019

2019. november 15.

A mesékből soha nem lehet kinőni, de ha mégsem töltjük már a hétvégi délelőttöket mesenézéssel, szívesen emlékezhetünk vissza kedvenc mesefiguráinkra. Így vélekedhettek az Ady Endre Elméleti Líceum idei gólyabáljának szervezői is, akik tévés mesefigurák bőrébe bújtatták a kilencedikeseket. Péntek este az iskola dísztermében színpadra lépett Szaffi és Jónás, dr. Bubó és Ursula, Vuk és Csele, Mézga Géza és Kriszta, Pom Pom és Picur. A diákok leginkább ügyességi játékokon mérték össze tudásukat, képességeiket, de az iskola-kvízen az is kiderült, mennyire ismerik a tanintézmény sajátosságait, történetét. Nem maradhatott el az osztályok bemutatkozó videója, valamint az osztályprodukció sem. A versenyzők teljesítményét idén is egy öttagú zsűri bírálta: Szabó Gergő tornatanár, Szűcs Dániel, Vass Dávid egykori diákok, illetve a tavalyi nyertes gólyapár, Szilágyi Szabolcs és Bagdi Noémi. Műsorvezetőkként szerepelt Biró Bernadett és Szűcs András. Az idei gólyabál dobogósai: első helyezett a IX. A, második a IX. D, harmadik a IX. E.

János Piroska