Főhajtással emlékeztünk a nagyváradi mártírokra

2021. október 12.

Október 12-én, kedden 14.00 órakor iskolánk 9.C osztályos diákjai, Apáti Tímea történelemtanár kíséretében, a megemlékezés koszorúját helyezték el a Szent László templom falán levő emléktáblánál. 1944. október 12-én, a második világháború idején 12 Bihar megyei és nagyváradi katona, védve a város épített örökségét, megpróbálta megakadályozni a központi Körös-híd felrobbantását. Merész tettükért életükkel voltak kénytelenek fizetni, mártírhalált haltak. A megemlékezésre a templom épületében került sor, majd az egybegyűltek elhelyezték a koszorúkat.

Apáti Timea