A 2017–2018-as tanév ünnepélyes megnyitója

2017. szeptember 11.

"Az első lépésetek legyen az első építőkő megtalálása..."

2017. szeptember 11-én 10 órakor kezdődött meg az új tanév az ünnepélyes megnyitóval.

Igazgató asszony évnyitó beszéde után a  meghívottak - a tanfelügyelőség, az egyházak, az önkormányzat, a Bihar megyei RMDSZ, a szülőbizottság képviselőinek - köszöntő beszédei, az új tanévre vonatkozó tanácsai, jókívánságai hangzottak el, majd  Kürth-Varsóczky Réka nyolcadikos és Miheller Dóra tizenkettedikes diáklányok szóltak ötödikes és kilencedikes társaikhoz. Saját személyes élményeiket osztották meg a kisebb diákokkal, arra biztatva őket, hogy tanulják meg használni „rejtett varázserejüket”, mert csak így válhat számukra az iskola a lépcsők és falak labirintusából azzá a hellyé, ahol el lehet kezdeni a lelki-szellemi építkezést, azzá a hellyé, amely beteljesíti elképzeléseiket. Ünnepélyes pillanat volt az összetartozást jelképező nyakkendők átadása az „új adysoknak”, majd az ezt követő rövid énekes-verses összeállítás, melyben Balajti Adrienn, Baranyi Tünde és Kovács Csenge népdallal és verssel köszöntötték a régi és új diákokat, a megnyitó résztvevőit és az új élményeket és tapasztalatokat tartogató 2017/18-as tanévet.