Jogi nevelés az iskolánkban

2017. december 15.

A Bihar megyei Jogtanácsosok Kollégiumának és a „VeDem Just” Egyesület együttműködésének köszönhetően az EDUIURIS - Jogi nevelés az iskolában elnevezésű projekt keretén belül  diákjaink non-formális jogi képzésben részesültek.

A képzéseket Kenéz Daniela jogtanácsos tartotta 6-11. osztályos diákok számára.

A diákok játékos formában ismerkedtek meg a demokrácia alapelveivel, a jogaikkal és a kötelezettségeikkel. Érdekes téma volt, hogy a diákoknak mi a jogi státuszuk a családban és az iskolában, valamint, hogy milyen jogi viszonyban vannak a különböző hivatalos intézményekkel.

A diákokat kifejezetten érdekelte, hogy milyen szerepvállalásuk lehet bizonyos jogi helyzetekben.

A projekt fő célja az volt, hogy -  tisztázva bizonyos kifejezések jelentését és tartalmát - a diákok betekintést kapjanak a jog világába.