Az iskola másként- hét utolsó napja: kreatív feladatok, kvíz és fotózkodás

2020. január 31.

Iskolánk január 27-én lett éppen 30 éves. A rendszerváltás idején választották az iskola akkori tanárai névadójukul a jeles költőt. Az adys diákok e kerek évfordulót  vetélkedővel ünnepelték meg. Az Iskola másképp–hét utolsó napján egy kicsit valóban másképp történt minden. A diákok most eszközként használhatták okostelefonjaikat, szabadon futkoshattak a folyosókon és az udvaron – akár csoportosan is –, kedvükre szelfiezhettek, és még a közben kialakult hangzavarért sem hibáztatta őket senki. A vetélkedőt a szervezők, Ciubotariu Éva aligazgató, Ardelean Klementina és Apáti Tímea történelemtanárok, valamint Vad Zoltán informatikatanár közös játékként tervezték meg és készítették elő. Az iskola minden osztálya részt vett a versengésben. Telefonjaikkal egy internetes felületre bejelentkezve oldhatták meg a kvízfeladatokat és tölthették fel fotóikat, majd videóikat. A totó-feladatok megoldásával számot adhattak tudásukról az iskola történetével kapcsolatban. A szelfik készítésével bizonyíthatták, mennyire ismerik saját iskolájukat, mennyire figyelnek nap mint nap környezetükre, például felfedezték-e az iskola udvarán telelő baglyokat, tudják-e, melyik osztályban lakik a kishörcsög, megcsodálták-e már az újrahasznosított anyagokból készült, az iskola folyosójára nemrég kihelyezett műalkotásokat. Mindeközben egy kreatív feladatot is meg kellett oldaniuk a tanulóknak. Az iskolatörténeti vetélkedő ezen részében 30 furfangos feladatból/kérdésből álló feladványt kellett megfejteniük. A megoldásként kapott címmel egy rövid alkotást (próza, vers, ének, zene) kellett elkészíteniük, majd bemutatniuk és videót készíteni róla egy percben. A legtöbb pontszámot elért általános és középiskolás osztály kirándulástámogatást nyert.