Iskola másként - 5. A, kedd

2020. január 21.

Az V.A Budapesten járt, és megtekintette a több ezer mesés leletet és kincset a mintegy 3000 éves sírkamrából! A Tutanhamon rejtélye és kincsei a világon, kategóriájában elsőként emlegetett régészeti rekonstrukciós kiállítás, az ókori Egyiptom titokzatos világába kalauzolt bennünket. A Tutanhamon kiállítás magával ragadó és eleven betekintést nyújt a Királyok Völgyének legjelentősebb régészeti felfedezésébe. A sírkamrák egymás után nyílnak meg a kiállítás közönsége előtt. A kiállítás szervezői egyenesen a felfedező (Howard Carter amatőr régész) bőrébe bújtatják a látogatóikat. A tárlat az eredeti formájában mutatja be a sírkamra kegytárgyait. Az idegenvezető zsenialisan bemutat mindent, még a végén megtanít balzsamozni is. Ez után várt ránk a budapesti kaland kiegészítéseként a CyberJump. A Cyberjump Trambulin Park Európa legnagyobb trambulin létesítményei közé tartozik. Itt aztán megtaláltuk a hozzánk legjobban illő sporteszközt. A Cyberjump Trambulin Park nem játszóház, hanem szabadidőközpont, ami minden korosztálynak remek kikapcsolódást tud nyújtani. Nagy élményben és tökéletes kikapcsolódásban volt részünk!