Nyílt nap 8. osztályosok számára

2019. május 10.

Mintegy százhatvan nyolcadikos diák látogatott el pénteken a nagyváradi Ady Endre Líceumba az iskola által szervezett nyílt napra. Az adys élet számos vetületét ismerték meg mindazok a nyolcadikos diákok, akik pénteken elmentek az iskola által szervezett nyílt napra. A körülbelül százhatvan nyolcadikos diákot és kísérőiket Vad Márta köszöntötte délben az Ady Líceum dísztermében, majd felhívta a figyelmet arra, hogy a következő tanévben is öt kilencedik osztály indul a suliban: lesz egy filológia-intenzív angol szakirányú osztály, lesz két matematika-informatikaosztály, az egyik ezek közül intenzív angol, a másik intenzív informatika szakirányú lesz, továbbá lesz két természettudomány osztály is, melyek közül az egyikben szintén intenzív angolnyelv-oktatás zajlik majd. Az igazgatónő hangsúlyozta, hogy azok a diákok, akik intenzív angol osztályba akarnak felvételizni, részt kell vegyenek a csütörtökön a váradi Mihai Eminescu Főgimnáziumban lezajló tudásfelmérő vizsgán. A rövid köszöntés és ismertető után a vendégeket öt csoportba osztották, és adys diákok irányításával végigvezették őket az iskola különböző érdekes helyszínein. A nyolcadikosok meglátogatták a kémia, a biológia, a robotika laboratóriumot, a könyvtárat, találkoztak a suli diáktanácsának a tagjaival, a vitakörösökkel és a Zabhegyezőkkel, majd délután két óra körül visszatértek a díszterembe, ahol Ciubotariu Éva aligazgató kérdezte ki játékosan a diákokat a látottakról, hallottakról.