Formabontó ballagás

2017. június 03.

Szombat délben elballagott a nagyváradi Ady Endre Líceum hat végzős tizenkettedikes osztálya is. Az ünnepséget a hagyományoknak megfelelően az iskola udvarán tartották. Az ilyen fajta ünnepségeken megszokott beszédek többsége formabontóra és frappánsra sikeredett. Vad Márta igazgatónő ötletesen csupán felsorolt néhány olyan jellemző kulcsszót, melyek meghatározók voltak az érettségi előtt állók életének eddigi 18 évében, mielőtt azzal bocsátotta volna útjukra őket a felnőtt életbe, hogy természetesen az alma materük mindig visszavárja őket.

A végzősök nevében Farkas Réka búcsúzott az itt maradóktól: megrendítő szavai mélységes ragaszkodásról, a második otthon elvesztése okozta zaklatottságról tettek bizonyságot. A teljes szöveg itt olvasható: 12beszed.docx