LÁTOGATÁS AZ ECOBIHORNÁL

2023. március 31.

Március 31-én, pénteken az Ady Endre Líceum 7.A osztályközössége ellátogatott az Ecobihor gyűjtőtelepére. A cég munkatársai szeretettel fogadták a gyerekeket, és körbevezették a csapatot szakszerűen bemutatva „a szemét útját” a beérkezéstől a feldologzásig. Érdekes és megdöbbentő tapasztalat volt, hiszen valójában itt lehet a leginkább szembesülni azzal, hogy mekkora kárt okozunk a környezetünkben a szemeteléssel, illetve a hibás szemétgyűjtéssel, melynek köszönhetően a szelektív hulladékoknak csak egy nagyon kicsi hányada újrahasznosítható. Ezen az arányon a helyes, megfelelő szelekció segítene igazán. Remélhetőleg jó lecke ez a látogatás mindenkinek, akinek a számára kicsit is fontos a környezete, hiszen mindnyájunk felelőssége, hogy helyesen tanuljuk meg szelektálni a hulladékainkat, és megfelelő elosztással hozzájárulni a lehető legnagyobb fokú feldolgozhatósághoz.