Zöld hét 3. nap - 11.f / Séta a nyíregyházi állatparkban

2023. április 04.

A zöld hét 3. tevékenysége üde kikapcsolódást nyújtott a Nyíregyházi Állatparkban és erdőben tett sétán keresztül. Megcsodálhattuk Földünk élővilágát a minden kontinens jellemző fajait gazdagon bemutató vadasparkban. Ámulatba ejtő volt az élővilág sokszínűsége, alkalmazkodó képessége. De egyben elkeserítő is belegondolni abba, hogy az itt látott fajok jó részét az emberi tevékenységek a kihalás szélére szorítják. Tanulságos információs paneleken nyomon követhettük a víz körforgásának a jelentőségét, a növényvilág szerepét a környezet egyensúlyára nézve. Talán ez a séta is hozzájárul ahhoz, hogy ezentúl nagyobb becsben tartsuk a helyi természetes környezetünket is...