2022. január 27.

Irodalmi pályázat Ady Endre halálának 103. évfordulójára

A Körösvidéki Múzeum és annak fiókintézménye, az Ady Endre Emlékmúzeum, partnerségben a Bihar megyei Tanfelügyelőséggel „Élet a költő szemén keresztül” címmel megyei versenyt rendezett általános és középiskolás diákok számára. A magyar nyelvű kategóriában összesen 34 diák versengett egymással, közös volt bennük a vers szeretete, az alkotás és az önkifejezés igénye. Az 5 díjazott diákból négyen az Ady Endre Líceum diákjai.

2021. november 22.

"Ady helyett mondom"

Az Ady Endre Emlékmúzeum és a Collegium Varadinum Ady Endre születésének 144. évfordulójára online versmondó versenyt hirdetett. Iskolánk kisdiákja, az 5.B-s Nagy Benedek benevezett a versenyre, s Az Úr érkezése című verset adta elő nagy átéléssel. Diákunk versmondására szavazni lehet az Ady Endre Emlékmúzeum Fb-oldalán.