"Határtalanul" program: Nagyvárad - Budakeszi

2019. március 26.

Március 14-18. között  mint minden évben  idén is sor került a testvériskolák találkozójára a nagyváradi Ady Endre Líceum és a budakeszi Nagy Sándor József Gimnázium között. Kis csapatunk csütörtök reggel nagy lelkesedéssel vágott neki a Budakeszire tartó útnak, ahol testvériskolánk diákjaival tölthettünk el  pár izgalmas napot. Érkezésünk után az ottaniakkal el is látogattunk a budapesti Hagyományok Házába, ahol a Fonó zenekar előadással várt minket: az 1848-1849-es  forradalom és szabadságharc idején kialakult és máig fennmaradt népdalokat mutattak be. A koncert közös énekléssel zárult. Második nap Szentendre városát fedeztük fel, ezen belül is a skanzent. Majd visszatértünk Budapestre, ahol a Terror Házában található kiállítást néztük meg. Szombaton Zsámbékra látogattunk a Lámpa Múzeumba, és megtekintettük a premontrei kolostor maradványait. Ezek után visszatértünk Budakeszire, ahol közös hagyományőrző programok vártak minket. A közösségi programok mellett vacsorára is közösen készítettünk sváb gombóclevest és utána desszertnek sváb lángost. Hazaindulásunk előtt ellátogattunk Budaörsre, ahol megtekintettük a Magyarország legjobb tájháza címet elnyerő Jakob Bleyer-tájházat, ahol a magyarországi német kisebbség történetével ismerkedtünk meg. Búcsúzásunk után hazafelé vettük az irányt, Nagyváradra, ahova mindenki sok-sok élménnyel tért haza.

Antal Teréz 12.E