Ady Endre Sportklub

2023. november 14.

Tájfutó-verseny Velencében

Tájfutó-verseny Velencében November 10-12. között tájfutó csapatunk az olaszországi Velencében versenyzett. A több mint 2000 versenyző több mint 35 országból jött, az olaszok után az svájciak voltak a legtöbben. Az Ady Líceum Sport Klubot 11-en képviseltük. A zegzugos utcák és sikátorokban való futás, a fantasztikus épületek, a millió turista felejhetetlen élmény volt számunkra.

2022. november 28.

Ady Líceum Sport Club

Az iskolánkban működő tájfutó csapat sikeres éven van túl. Számos versenyen vettünk részt, köztük a különböző számokban megtartott Országos Bajnokságokon. Eredményesség szempontjából kiemelném Divin Juditot és Divin Pétert, valamint Pálhegyi Orsolyát, akik futószalagon szállították a dobogós helyezéseket, úgy a bajnokságokról, mint a Délkelet-Európai Bajnokságról egyaránt.

Utánpótlásban sincs hiány, tavalyi ötödikekből sikerült megszerettetni néhány diákkal ezt a sportot, tavasszal reményeink szerint pedig a mostani ötödikesekből fognak kikerülni az újak.

Versenyzésben, versenyszervezésben nagy segítségünkre van az a felszerelés, amit egy sikeres pályázat útján szereztünk be. A MAGYAR KORMÁNY TÁMOGATÁSÁBÓL, melyet A BETHLEN GÁBOR ALAPON keresztül kaptunk meg, sikerült megvásárolni 10 rend futóruhát (bozótruhát), 7 pár gumiszegecses futócipőt, 18 darab iránytűt (tájolót).

Ez úton szeretnénk kifejezni köszönetünket a támogatásért, a gyümölcsöző együttműködésért, melyet remélünk megtartani a jövőben is, reméljük a lehetőségekhez mérten továbbra is élvezni fogjuk a bizalmat és a támogatást.

Závodszky Tamás

Ady Líceum S.C. – Ady Endre Elméleti Líceum

2022. február 05.

Sportklub

Sportklub Megérkezett az Ady Líceum Sport Klub tájfutóinak a sportfelszerelés, ami 18 darab tájolót, 10 bozótruhát, 7 pár futócipőt, 30 darab tájfutóbolyát, 9 darab sport pólót jelent. A költségek 83% -át a Bethlen Gábor Alapon keresztül a Magyar kormány finanszírozta, ez mintegy 600.000 forintot tett ki. Izgatottan várjuk a 2022-es versenyszezon kezdetét.

2020. október 06.

Ady Líceum Sport Klub

Ady Líceum Sport Klub Szép eredményekkel tértek haza iskolánk tájfutói az év legnagyobb hazai versenyéről, a Tájfutó Országos Bajnokságról, melyet a moldvai Roman városában, illetve annak környékén rendeztek szeptember 11-14. között. A verseny egyben ifi válogató verseny is lett volna, ha a magyarországi ifjúsági EB-t nem mondták volna le a szervezők, pedig három csapattagunk is érdekelt lett volna: Divin Judit, Deák Bernadett és Pálhegyi Orsolya.

2018. január 20.

Eredményes tájfutók

2018.január 18-21. között ismét megrendezték Románia Országos Sítájfutó Bajnokságát. Idén a Bucsin-tetőn zajlott a verseny, melyen iskolánkat Závodszky Tamás tanár-edző és hat diák képviselte.