EMMV – ünnepélyes megnyitó

2017. február 23.

2017. február 23-án került sor iskolánkban a 27. Erdélyi Magyar Matematikaverseny ünnepélyes megnyitójára. A verseny országos szakasza a matematikában jeleskedő középiskolás diákok legrangosabb megmérettetése, mely az elmúlt negyed század alatt valódi tehetséggondozó intézménnyé nőtte ki magát. Az idei jeles eseményt megtisztelték jelenlétükkel magyar közösségünk, a szakma és a Bihar megyei oktatás képviselői: Derzsi Ákos szenátor, Szabó Ödön parlamenti képviselő, Pásztor Sándor, a Bihar megyei Tanács elnöke, Kecse Gabriella városi tanácsos, Novac-Iuhas Alin Florin, Bihar megyei főtanfelügyelő, Kéry Hajnal főtanfelügyelő-helyettes, a versenybizottság ügyvezető elnöke, Nan Gabriela, a matematika oktatásáért felelős szaktanfelügyelő, dr. Kassay Gábor, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem oktatója, a verseny értékelő bizottságának elnöke, dr. Bence Mihály, a bukaresti Ady Endre Líceum igazgatója, a versenybizottság alelnöke, a verseny „megálmodója”. Az eseményt Vad Márta igazgató asszony nyitotta meg, majd a köszöntő beszédek sora következett. A megnyitó ünnepség második részében az Ady Endre Líceum színjátszó csoportja mutatta be Petőfi Sándor János vitéz című művének diákok által átírt és rendezett változatát. Az előadás szereplői 5-8. osztályos diákok voltak, a darab szövegét Mărcuţiu-Rácz Dóra írta, rendezője a XII-es Gergely Tamás, jelmeztervezője a XI-es Balla Tímea volt.