EMMV – eredményhirdetés

2017. február 26.

Február 26-án ünnepélyes díjkiosztóval zárult a 27. Erdélyi Magyar Matematikaverseny. Az alkalom ünnepélyességéhez diákjaink rövid táncos-zenés összeállítással járultak hozzá: Baranyi Tünde moldvai népdalcsokrot adott elő, Szatmári Loretta és Gergely Tamás könnyűzenei produkcióval örvendeztette meg a közönséget, táncosaink, Vad Bertalan és partnere pedig rumbát és salsát mutattak be. Bíró Rozália parlamenti képviselő köszöntő beszédét követte az idei Mákvirág-díj kiosztása, melyet minden évben a legkitűnőbb tanulmányi eredményeket elért diáknak ítél oda a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége. Harmadjára nyerte el ezt a díjat a XII.C-s Divin Péter, és ezáltal megkapta ennek Arany-fokozatát is. A versenyfeladatok évfolyamonkénti értékelését a vizsgabizottság tagjaitól hallhattuk (Bíró Béla, Dávid Géza, Mátéfi István), majd a javító bizottság elnöke, dr. Kassay Gábor, és alelnöke, dr. Bencze Mihály méltatta az idei matematikaversenyt. Ez után következett a díjak átadása. A 126 versenyző diák közül 60-an kaptak díjat, ők fogják képviselni Erdélyt a verseny nemzetközi fordulójában. Az EMMV, illetve a minisztériumi díjak – dicséret, I., II., III. díj – kiosztását követően (az oklevelet Kéry Hajnal és dr. Kassay Gábor adta át) az  Ady-líceum tanárai által idén alapított Tárnoky György- díjat (laudációt Nagy Zoltán olvasott fel, a díjat Bors Violetta tanárnő adta át), a nagyszalontai Arany János Elméleti Líceum által alapított Bárdi Oszkár-díjat, a Babes-Bolyai Tudományegyetem különdíját és a Csillagszerző matematikaverseny díjait is kiosztották. Iskolánk versenyző diákjai: Salánki Miklós, Vezsenyi Ákos, Divin Péter továbbjutottak a verseny nemzetközi szakaszára, Jakabffy Balázs Tárnoky György-díjban részesült.