Felvételi 9. osztályba

A 2018- 2019 -es tanévben ÖT kilencedik osztályt szeretnénk indítani, a következő szakosításokkal:

• Filológia, intenzív angol nyelv
  • Matematika - informatika, intenzív informatika
  • Matematika - informatika, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok

Az intenzív angol nyelvű osztály emelt óraszámot jelent, így diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátítják el az angol nyelvet.

Az intenzív informatika szakosítás emelt óraszámot jelent, a diákok heti 1 informatika óra helyett heti 4 órában bővíthetik informatikai tudásukat.

Újdonságnak számít, hogy a kezdő nyelv választható: a lehetőségek függvényében lehet német, francia vagy olasz nyelvet választani.

Vidéki diákjainknak bentlakást és étkezési lehetőséget kínálunk.

Érdeklődni lehet az iskola titkárságán, hétköznap 8 és 16. 30 óra között.

Szeretettel várjuk leendő IX. osztályos diákjainkat!

Felvételi módszertana Bihar megyében 2018- Ghidul admiterii în învățământul liceal 2018

2018-as líceumi felvételi módszertana - OM_4794_2017 - Admitere în învățământul liceal 2018

Beiratkozási kérvények:

cerere_de_inscriere_clasa_IX_filologie.docx

cerere_de_inscriere_clasa_IX_mate_info.docx

cerere_de_inscriere_clasa_IX_stiinte_naturii.docx

2018. július 09.

Felvételi eredmények - IX. osztály

A számítógépes elosztás alapján megvannak a felvételi eredmények. Megtekinthetőek a http://admitere.edu.ro/Pages/SpecPerLic.aspx?Jud=6&Lic=11272217 oldalon.

Osztályainkban minden hely betelt!

Gratulálunk a diákoknak és szeretettel várunk mindenkit holnap, azaz kedd reggeltől a helyeket elfoglalni, beiratkozni 9 és 16 óra között!

2018. május 09.

Tájékoztató 8. osztályosoknak az angol felméréssel kapcsolatban

Az érvényben lévő, vonatkozó módszertanok értelmében azoknak a VIII. osztályos diákoknak, akik az induló IX. intenzív angol osztályainkba szeretnének bejutni az Ady-líceumba, ajánlott, hogy vegyenek részt a nyelvi kompetencia felmérésen (ismertebb nevén bilingv vizsga).

Akinek sikeres (admis) a felmérése, elsőbbséget élvez a matek - info - intenzív angol, illetve a természettudományok - intenzív angol osztályokba való bejutáskor.

Fontos! Ez a felmérés nem kötelező, de a fentiek értelmében előnyt jelenthet!

Az angol felmérés menetrendje:

május 10-11.: a melléklet (anexă) kiállítása az iskola titkárságán

május 14-15.:  beiratkozás a felmérésre a melléklettel, a vizsga helyszínén (Eminescu-líceum)

május 17.: 12 óra: Eminescu-líceum, angol felmérés: írásbeli – 70%, szóbeli – 30%. Aki eléri a 6-ost, megkapja az ADMIS-t.

május 22.: eredmény, fellebezés

május 25.: végleges eredmény

május 29-31.: mellékletet (anexă) kikérni az Eminescu-líceumból

június 6-ig: leadni a mellékletet a saját iskola titkárságán. Ez majd belekerül a diák beiratkozási dossziéjába.

Sikeres felmérést és felvételit kívánunk a VIII. osztályos diákoknak!

Az Adyban szeretnék továbbtanulni_információk az_angol_nyelvvizsgával_kapcsolatban