Aranykeresés másképp a 8.A-val

2023. október 24.

Október 24-én, az Iskola másképp hét keddjén az Ady Endre Líceum VIII.A osztályos diákjai Csepregi Imola-Eszter osztályfőnök, valamint Csordás Edina és Geambașu Izabela szülők kíséretében Nagyszalontára látogattak. Arany János nyomába szegődtek a múzeum tárlatvezetőjének a segítségével. Első úticél az Arany-ház volt, melyet Arany János szülőházának helyére építettek. Korhű berendezése, hívogató környezete nosztalgikus, kellemes hangulatot teremtett a gyerekek körében, akik közül a legtöbben gémeskutat is most láttak először. Az emléktárgyak és autentikus környezet mellett megtekinthettük a Családi körben említett eperfa megmaradt törzsét is („Este van, este van, kiki nyugalomba,/Feketén bólingat az eperfa lombja...”). A csapat ezután átsétált a Csonkatoronyba, ahol megtekintették az Arany János Emlékmúzeumot. Öt szinten különböző szemszögből láthattak rá Arany János örökségére. Különleges élmény volt a saját tárgyai, kincsei között sétálni, az ő nyomában kalandozni. Igazi „Aranylelőhelyre” bukkant a 8.A Nagyszalonta városában.