A verseny már javában zajlik, néhány népszerűsítő programon már túl is vannak az adys diákok. Első alkalommal csatlakoztak a versenyhez, a csapatuk 15 főből áll, főként a kilencedikesek mutattak érdeklődést az Örökségünk Őrei – Fogadj örökbe egy műemléket elnevezésű program iránt, mondta el lapunknak Vad Márta, az iskola igazgatója, a csapat egyik vezetője. A csoportot továbbá Ciubotariu Éva aligazgató és Makai Judit könyvtáros koordinálja. Vad Márta kifejtette: egyértelmű volt a számukra, hogy az iskola épületét fogadják örökbe, több okból is. Egyrészt hamarosan 250 éves lesz az iskola, ezt szeretnék a köztudatba is bevinni. Az iskolaépület elég romos, erőfeszítéseket tesznek arra, hogy ezen változtassanak, és ehhez az is segítség lehet, ha megismerik az épületet és annak történetét. „Mondhatom, hogy Nagyvárad egyik legrégebbi épületéről van szó, megérdemli, hogy megismerjék” – tette hozzá Vad Márta.
Beneveztünk az Örökségünk Őrei programra. A saját iskolánk épületét fogadtuk örökbe, mert jó kimondani, hogy mi lettünk az Őrök. Szeretnénk jobban megismertetni a külvilággal is a lassan 250 éves műemlék épületünket.Ezért szívesen fogadnánk olyan emlékeket fénykép vagy leírás formájában, amelyek az épületünkhöz köthetőek, lelkes csapatunk interjút készítene azokkal, akik megosztanák régi emlékeiket alma materükről. Szeretettel várjuk a jelentkezéseket az iskola titkárságán, vagy Makai-Bölöni Judit messenger-címén.
A könyvtáros ajánlata
"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron
11.B - Iskola másként 2. nap
Iskola másként a 12.F-ben
A 12.D osztály látogatása a Nagyváradi Repülőtéren
Az Iskola másképp-hét második napja a 8.A-ban
Évzáró kirándulás a Kassa-Zakopane-Krakkó-Auschwitz útvonalon