Alma Mater Alapítvány

2023. december 07.

SZÓRVÁNYKOLLÉGIUMOK BENTLAKÁSI TÁMOGATÁSA

Örömmel tudatjuk, hogy a  SZÓRVÁNYKOLLÉGIUMOK BENTLAKÁSI TÁMOGATÁSA program keretében 8 bentlakó diákunk részesült a kollégiumi költségeinek részleges támogatásában a 2023/2024 -es tanévben. A programot a COMMUNITAS ALAPÍTVÁNY hirdette meg, melyre 42 bentlakó diákunk jelentkezett, ebből választotta ki a Communitas  Alapítvány kuratóriuma azt a nyolc diákunkat, akik fejenként 400 lej támogatásban részesültek.

2022. október 12.

Új szerverek a sulinak

Azt mint mindenki tudja és tapasztalja tanintézményünk fennállásának 250. évfordulójának alkalmából, iskolánk kívül-belül megújul, megszépül. Így új helyre kerülnek majd az informatika szaktermek, megújult bútorzattal és megújult gépparkkal.

Ennek a felújításnak köszönhetően, előkészítették már a két termet, a hátsó épületszántban, most készül a bútorzat és szeptemberben megérkezett két új szerver melyek a két szakterem gépeit  hivatottak kiszolgálni. A MAGYAR KORMÁNY TÁMOGATÁSÁBÓL melyet A BETHLEN GÁBOR ALAPON keresztül kaptunk meg, sikerült megvásárolni a két HP GEN10+INTEL XENON E-2224 16 GB 1 TB HDD típusú szervert. Ezen kívül az internetszervert is lecseréltük, ezt saját forrásból történt.

Ez úton szeretnénk kifejezni köszönetünket a támogatásért, a gyümölcsöző együttműködésért, melyet remélünk megtartani a jövőben is, reméljük a lehetőségekhez mérten továbbra is élvezni fogjuk a bizalmat és a támogatást.