Hőseink emlékére

2020. október 12.
Október 12-én, hétfőn 14 órakor megemlékezésre került sor a Szent László templom falán elhelyezett emléktáblánál. Iskolánk képviseletében Apáti Tímea történelem tanárnő vett részt a rendezvényen, és koszorút helyezett el, fejet hajtva az 1944 októberében mártírhalált halt 12 Bihar megyei és nagyváradi katona hősies tette előtt, mellyel megakadályozták a Körös-híd felrobbantását.

Mindenkiben rejlik egy könyv

2020. október 11.

A titkot Szabó T. Anna és Dragomán György osztotta meg a 95 adys diákkal és magyartanáraikkal a 2020. szeptember 25-én, pénteken online tartott író-olvasó találkozón. Az író-házaspár egy olvasókat nevelő projekt keretében “látogatott el” Nagyváradra. és beszéltek alkotásról, kapcsolatról, könyvekről, közös munkájukról a 9.D, 10.E és 11.E tanulóinak.

"Legjobban a kettejük közötti erős összetartás fogott meg, ami már az első pillanattól kezdve érezhető volt... Ahogy meséltek, egyre jobban kedvet kaphattunk az olvasáshoz, az íráshoz, a csapatmunkához és vágyhattunk az ilyen erős, jóban-rosszban kapcsolatokra, mint amilyen az övék." (B.N.)

Szakácsot alkalmazunk

2020. szeptember 28.

A Nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum versenyvizsgát hirdet a következő, véglegesen betöltendő:

SZAKÁCS állásra

KÖVETELMÉNYEK:

- középfokú végzettség

- szakirányú képesítés

- magyar nyelv ismerete előnyt jelent (írás, olvasás, kommunkáció)

- nem szükséges régiség

A VERSENYVIZSGA HELYSZÍNE ÉS IDŐPONTJA:

- az iskola székhelye: Nagyvárad, Moscovei u. 1 szám, Bihar megye

- 2020.10.20-én: 10:00 órától gyakorlati vizsga

- 2020.10.22-én 10:00 órától interjú.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok 2020.10.14. délután 12:00 óráig adhatóak le az iskola titkárságán. Bővebb információk személyesen kérhetőek vagy a 0259431787-es telefonszámon.

Calendar.docx

anunt_concurs_bucatar.docx

Concurs pentru post de bucătar

2020. szeptember 28.

Liceul Teoretic  „Ady Endre” Oradea,  Județul Bihor organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție, vacante de bucătar, 1 post.

Pentru a ocupa un post contractual vacant candidații trebuie să îndeplinească următoarele condiții generale, conform art. 3 al Regulamentului-cadru aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 286 din 23 martie 2011, cu modificările și completările ulterioare:

anunt_concurs_bucatar_2020.docx

Calendar.docx

ReDesign

2020. szeptember 25.

Az Oktatási Hivatal EFOP 3.10.1-17 projektje által a Kárpát-medencei magyar tanítási nyelvű iskolák diákjai számára a 2019/2020. tanévben második alkalommal meghirdetett ReDesign elnevezésű tárgyalkotó és díszítő versenyünkön a mi iskolánk egyik diákja Kozma Kincső második helyezést ért el.