Tudnivalók az érettségi próbavizsga ideje alatt

2019. március 21.

Március 18. és 12. között zajlanak a XI. és XII. osztályosok számára a próbavizsgák.

Az iskola vezetőtanácsának határozata értelmében, hétfőn, kedden és szerdán az V. - VIII. osztályosok számára, csütörtökön a XII. osztályosok kivételével mindenki számára van tanítás, a következő órarend szerint: Órarend. Pénteken rendes tanítási nap van, mindenki számára.

A próbavizsgázók terembeosztása hétfőre és keddre, március 18. és 19-re: Ea), Eb) terembeosztás - 18., 19. 03. 2019 -Repartiția pe săli

A próbavizsgázók terembeosztása szerdára, március 20-ra: Ec) terembeosztás - 20. 03. 2019 -Repartiția pe săli

A próbavizsgázók terembeosztása csütörtökre, március 21-re: Ed) terembeosztás - 21. 03. 2019 -Repartiția pe săli

Hétfőn, kedden, szerdán - március 18, 19, 20 - án - a következő osztályok váltanak osztálytermet:

VIII.A ->  87-es terem

VIII.B -> 97-es terem

V. A -> 68 - as terem

Csütörtökön - március 21 - én - a következő osztályok váltanak osztálytermet:

VIII.A ->  87-es terem

VIII.B -> 97-es terem

X. A -> 68 - as terem

X. E -> biológia laboratórium

X. F -> földrajz laboratórium

További információk az iskola honlapján a Próbavizsga - 2018 - Simulare   menüpont alatt érhetőek el.

Bármilyen, a próbavizsgák szervezésével kapcsolatosan felmerülő kérdéssel a vizsgabizottság tagjaihoz lehet fordulni (Ciubotariu Éva, Bogdán Károly, Hibácskó Gizella, Fazekas Csilla, Ardelean Klementina, Vári- Nagy Enikő, Ianc Dóra, Ambrus Attila, Kotró László).

Kérjük a tanuló ifjúságot, hogy a vizsgák ideje alatt csöndes, fegyelmezett viselkedésével segítse vizsgázó iskolatársait.

Vizsgázó diákjainknak sikeres megmérettetést kívánunk!

Vad Márta és Ciubotariu Éva igazgatók

Közösen ünnepeltünk március 15-én

2019. március 20.

Három iskola ünnepelte együtt március 15-ét,  s ez megsokszorozta nemzeti ünnepünk értékét. 1848. március 15-ére emlékeztünk együtt. Nemzetünk életében az olyan történelmi sorsfordulók egyike ez a nap, amely által többnek és igazabbnak tudhatjuk magunkat, érezzük egy közösség összetartozását. Az 1848-49-es szabadságharc hősei hazafiságunk példaképei, akik megmutatták, hogy összetartással érhetőek el a nagy dolgok, és ez ugyanúgy, ahogy a 19. században, ma is igaz.

Az Ady Endre Elméleti Líceum ez alkalommal két debreceni iskolát látott vendégül. Együtt ünnepeltünk a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium és a Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziumának  tanáraival és diákságával.

Fejleszt vagy rombol? Okos eszközök. Pécsi Rita előadása

2019. március 18.

Szeretettel várunk minden kedves szülőt, nagyszülőt, pedagógust, érdeklődőt pénteken, 2019. március 22 - én délután fél 4-től az Ady líceum dísztermébe, Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató bemutatójára, melynek címe Fejleszt vagy rombol? Okos eszközök. A függőség kialakulása és megoldásaink. A két részes, lebilincselő előadás napjaink egyik legtöbb gondolkodásra és aggodalomra okot adó témáját boncolgatja: adjunk, ne adjunk, mikor adjunk okos eszközöket csemetéink kezébe? Íme egy kis ízelítő:

· A képernyőzés és a fejlődő idegrendszer
· Életkorhoz illő használat?
· Hogyan válik valaki függővé?
· A Patkány Hotel kísérlet
· Közösségi média: kapcsolat, vagy illúzió?
· Van védelem? Tanítható?
· Mire való a gép? Mire való az agy?

Szép eredmények a bukaresti robotversenyen

2019. március 17.

2019. március 17-én tartották Bukarestben az országos First Lego League robotversenyt. A versenyre 62 csapat jelentkezett. A nagyváradi Ady Endre Líceum 2 csapattal vett részt a versenyen Ady-Sokk és Ady-Sokk 2.0. Az Ady-Sokk csapata "Inspiráció" kategóriában első lett, a robotjátékban 4.-ek lettek. Az Ady-Sokk 2.0 csapat a robotjátékban 11. lett.

A versenyen meglátogatott minket a bukaresti Ady Endre Líceum küldöttsége Csire Gábor vezetésével. A verseny után elvittek minket egy rövid, de annál tartalmasabb városnézésre.

Az Ady-Sokk csapat  tagjai: Társi Kristóf, Kovács Aida, Balázs Botond, Gál Dávid, Laboncz Gergő, Dénes Péter és Dallos Lóránd

Az Ady-Sokk 2.0 csapat tagjai: Méhes Nándor, Boruzs István, Balogh Levente és Bódis-Kosoczki Gergő-Keve

"HATÁRTALANUL" PROGRAM: NAGYVÁRAD-BUDAKESZI

2019. március 14.

Március 14-18. között - mint minden évben- idén is sor került a testvériskolák találkozójára a nagyváradi Ady Endre Líceum és a budakeszi Nagy Sándor József Gimnázium között. Kis csapatunk csütörtök reggel nagy lelkesedéssel vágott neki a Budakeszire tartó útnak.

A nap verse: Sorsunk

2019. március 14.

Előadja Majercsik Szilárd X. D

A Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjait

2019. március 13.
Március 11-én a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjai és  tanárai látogatták meg iskolánkat. A csoportot az iskolánkban működő Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta.

A nap verse: Az Értől az Oceánig,

2019. március 13.

Előadja Demeter Réka X. D

Újra holland diákok az iskolánkban

2019. március 11.

Február 8-15. között a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum és a hollandiai Rijnlands Lyceum Sassenheim között zajlott le az idei cserediák-kapcsolatnak az első része.

Mindig nagy készülődés előzi meg a nagy eseményt. Az idén is hetekkel ezelőtt hozzáfogtunk tervezgetni, hogy mit is csinálhatnánk másképpen, jobban, mint eddig. Aztán egyszer csak elérkezett a nagy nap, és elkezdődött a rövid, de tevékenységekkel és eseményekkel zsúfolt egyhetes időszak.

Szombaton városnéző sétára mentünk, ahol a vendégek megismerkedhettek Nagyvárad csodálatos épületeivel: templomokkal, a színházzal, a városházával, és nem utolsó sorban az Ady Endre Elméleti Líceummal. Az idő velünk tartott, kellemes tavaszi napon sétálhattunk végig a színpompás paloták között, és messzire elláttunk a városháza tornyából.