Cultura Nostra történelmi vetélkedő

2019. május 14.
Az idei Cultura Nostra történelmi vetélkedőre 186 csapat nevezett, iskolánk csapata sikeresen a döntőig menetelt, melyre csak az első tíz csapat kapott meghívást.
 A döntő helyszíne idén is a Pannonhalmi Bencés Főapátság volt, a verseny témája pedig A szétszakított Magyarország és az Erdélyi Fejedelemség 1526-1690 között.
Megtiszteltetésként éltük meg, hogy bent lakhattunk az apátságban, bepillanthattunk a mostani diákok életébe, egy mai bencés diák tárlatvezetésével  megcsodálhattuk a könyvtárat, a levéltárat,  megmutatták az eredeti alapítólevelet, az ezer éves bazilikát.  Gyönyörű volt az apátságot körülölelő világ is: az arborétum és gyógynövénykert, valamint a milleniumi emlékmű.

XV. Károly József Irenaeus fizika-és találmányverseny

2019. május 11.
Május 11-én reggel 9 órakor vette kezdetét a XV. Károly József Irenaeus fizika- és találmány verseny, amelyet idén is a nagyváradi Ady Endre Elmélet Líceumban rendeztek. A megnyitóra az iskola dísztermében került sor, ahol az iskola igazgatója, Vad Márta, Torjoc Silviu tanfelügyelő, illetve a verseny főszervezője, Bogdán Károly fizikatanár köszöntötték a versenyzőket.

Nyílt nap 8. osztályosok számára

2019. május 10.
Mintegy százhatvan nyolcadikos diák látogatott el pénteken a nagyváradi Ady Endre Líceumba az iskola által szervezett nyílt napra. Az adys élet számos vetületét ismerték meg mindazok a nyolcadikos diákok, akik pénteken elmentek az iskola által szervezett nyílt napra.

Nyílt nap 8. osztályos diákok számára

2019. május 10.

Pénteken, május 10-én 12 órától nyílt napot tartunk az Ady-líceumban.

Szeretettel várjuk a 8. osztályos diákokat és tanáraikat egy közös délelőttre. A diákok számára szervezett tevékenységek körülbelül 14 óráig tartanak.

Figyelem,  12 órától, nem 10-től! Kérjük szépen, hogy akik szeretnének részt venni,  jelezzék csütörtökig a 0359410587-as telefonszámon vagy a litadyendre@yahoo.com címen, hogy hányan jönnek.

Angol előkészítő negyedikeseknek

2019. május 09.

2019. május 11-től kezdődően, szombat délelőttönként ingyenes előkészítőt tartanak iskolánk angoltanárai. Az elkészítők időpontjai:

• 2019. május 11.
  • 2019. május 18.
  • 2019. május 25.
  • 2019. június 8.
  • 2019.június 15.

Az előkészítők 10 órától 12 óráig tartanak, helyszínük az angol labor.

Szeretettel várjuk a negyedikes diákokat!

Rangos előadásokkal várunk minden érdeklődőt az idei Irenaeus versenyen

2019. május 08.

15-18.30. National Instruments, Debrecen

"Interaktív DEMO-k és robotbemutató"

17-18.30 Néda Zoltánphd, a kolozsvári  Babeş-Bolyai Egyetem tanára, az MTA tagja:

"Rend és Rendetlenség"

Az előadásokra május 11-én, szombaton kerül sor, az Ady Endre Líceum dísztermében.

Olimpiada de limba și literatura română

2019. május 07.
În perioada 22-25. 04. 2019, la Odorheiu Secuiesc, a avut loc Olimpiada de limba și literatura română pentru minorități și diaspora - etapa națională. În cadrul acestui concurs, elevul Nagy Dávid - Kristóf, din clasa a V-a A, a obținut Premiul Special. Ne bucurăm de rezultatul muncii lui, obținut sub îndrumarea doamnei profesoare Durne Estera. Felicitări!