Téglák a falban

2020. május 31.

Kedves kiadvány végzőseinkről, a Rákóczi Szövetség támogatásával. Az adysokról a 35. oldaltól olvashatnak.

Köszönjük!

Játék a fotókkal

2020. május 28.
Fogadják szeretettel a diákok fotómontázsait.

Felvételi IX. osztályba

2020. május 20.

A 2020- 2021 - es tanévben ÖT kilencedik osztályt szeretnénk indítani, a következő szakosításokkal:

• Filológia, intenzív angol nyelv
  • Matematika - informatika, intenzív informatika
  • Matematika - informatika, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok, intenzív angol nyelv
  • Természettudományok

Az intenzív angol nyelvű osztály emelt óraszámot jelent, így diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátítják el az angol nyelvet.

Az intenzív informatika szakosítás emelt óraszámot jelent, a diákok heti 1 informatika óra helyett heti 4 órában bővíthetik informatikai tudásukat.

A kezdő nyelv választható: a lehetőségek függvényében lehet német vagy francia nyelvet választani.

Vidéki diákjainknak bentlakást és étkezési lehetőséget kínálunk.

A jelenlegi helyzetre való tekintettel, az angol nyelvi felmérésről egyelőre semmilyen biztos információval nem rendelkezünk. Amint biztosat tudunk mondani, azonnal a tudomásukra hozzuk: megjelentetjük iskolánk honlapján, facebook oldalán, a nyomtatott sajtóban.

Érdeklődni lehet az iskola titkárságán, hétköznap 9 és 16 óra között, a  0259431787 telefonszámon.

Szeretettel várjuk leendő IX. osztályos diákjainkat!

Beiratkozás az V. osztályba a 2020 - 2021- es tanévre

2020. május 10.

Kedves diákok és tisztelt szülők!
Iskolánk a 2020 – 2021- es tanévben is 2 ötödik osztályt indít, mindkettőt intenzív angol nyelv szakosítássalEnnek megfelelően, diákjaink heti 2 óra helyett heti 4 órában sajátíthatják el az angol nyelvet.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, még nincs pontos miniszteri szabályzó arra vonatkozóan, mikor és milyen formában lesz megtartva az angol tudásszint felmérése. Valószínűleg az iskolai év befejezése után. Amint megtudjuk, közöljük a  pontos információt a honlapunkon, facebook oldalunkon és a nyomtatott sajtóban.

Az eddigi felmérőkre javasolt minták a következőek:

Minta az angol tudásszint- felmérő írásbeli részére: Írásbeli tétel minta - 2018 -Model de subiect - scris

Minta az angol tudásszint- felmérő szóbeli részére: Szóbeli tétel minta - 2018 - Model de subiect - oral

Az angol tudásszint- felmérőre jelentkezni az iskola titkárságán lehet, a 0259431787-es telefonszámon.

Szeretettel várjuk leendő ötödikes diákjainkat!