Események az iskola életében

2017. március 30.

Meghívás a felújított iskolaudvar avatójára

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt április 6- án, csütörtökön délután fél 3-kor az iskolaudvar felújított szegletének avatóünnepségén. A rövid ünnepségre majd a kötetlen együttlétre az iskolaudvaron kerül sor.

Várunk mindenkit, ünnepeljünk együtt!

2017. március 28.

„Ziua mamei” la liceul Ady

„Ziua mamei” la liceul Ady Primăvara a sosit îmbrăcând inimi și chipuri în culoare și zâmbet. În proiectul „Ziua Mamei”, coordonat de d-na prof. Otilia Hercuț, copiii din clasele a V-a A, a V-a B și a XI-a E au creat dedicații celor mai scumpe ființe: mamele.

2017. március 21.

Itt a tavasz – meghívás kalákára

Itt a tavasz – meghívás kalákára Szeretettel hívjuk és várjuk a segítőkész szülőket és kollégákat március 24-én, pénteken délután 4 órától az iskola udvarára. Kitavaszodott, itt az idő befejezni az ősszel elkezdett munkákat. Még egy kis festegetés vár ránk, és felavathatjuk a felújított szabadidős sarkot. Szép időnk lesz, szeretettel várunk mindenkit péntek délután az udvaron.

2017. március 16.

A szépség belülről fakad – tartalmas előadás nőnap alkalmából

Március 6-án, a szülőbizottság szervezésében népes közönséget sikerült megszólítani: sokan eljöttek Sztaharoczky Noémi nutricionista előadására.

2017. február 06.

Gyakorlati matek foglalkozások a vakációban

A félévközi vakáció minden napján, délelőtt 9 és 13 óra között speciális mértani szetteket készítünk, állítunk össze  iskolánk diákjai számára. Ezekre a tevékenységekre várjuk szeretettel a diákokat, V.-estől a XII. osztályosig. A tevékenységet Tempfli Ádám tanár úr vezeti Bors Violetta és Báthori Éva tanárnők segítségével. Ha elkészül a 15 szettnyi felszerelés, mellyel egy egész osztály dolgozhat  majd egyszerre, iskolánk lesz az első, amely a szabadalmaztatott felszereléseket ilyen szinten, szervezett formában fogja tudni gyakorlati tanítási eszközként használni.

Kedves diákok, gyertek, segítsetek Ti is elkészíteni a mértani felszereléseket!

2017. január 20.

“Concorso di ortografia” betűzőverseny

Manapság minden szülő és diák tudja, hogy ha egy új nyelvet kezdünk el tanulni, előbb ismernünk kell a nyelv alapjait, vagyis az ABC-jét és a betűk helyes kiejtését.

Ezt figyelembe véve rendeztük meg 2017. január 20-án az Ady Endre Elméleti Líceum nyelvlaborjában az olasz betűzőversenyt azoknak a 9.-es diákoknak a számára, akik az olasz nyelvet választották második idegen nyelvként.

2016. december 24.

Zâmbet pentru copii

Proiectele de voluntariat au devenit deja o tradiție a școlii noastre. În fiecare an învățăm împreună adevărul cuvintelor „e mai ferice să dai decât să primești” și căi practice prin care ne putem dezvolta și demonstra atitudini și principii frumoase.

2016. december 23.

Ünnepre hangolódva

Ünnepre hangolódva A múlt hét csütörtökén az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai közösen hangolódtak Jézus Krisztus születésének  ünnepére.

2016. november 28.

Bukaresti díjkiosztón a legeredményesebb diákjaink

Bukaresti díjkiosztón a legeredményesebb diákjaink A román tanügyminisztérium meghívására az év végén néhány kiváló diák, tanáraik és az iskola igazgatónője Bukarestbe utazott. A minisztérium az idén is jutalmazta azokat a diákokat, felkészítő tanáraikat és iskoláikat, akik kiváló eredményeket értek el egy-egy tantárgyverseny nemzetközi szakaszán.

2016. november 19.

Ziua Internațională a Toleranței

A tolerancia napját ünnepeltük

Cu prilejul acestei mari sărbători a umanităţii, alegem să fim toleranţi, să promovăm împreună înţelegerea şi dialogul între oameni, popoare, limbi, culturi şi tradiţii.

2016. november 01.

Iskola másképpen 2016

Iskola másképpen - Programok Iskola másképpen - Órarend Iskola másképpen - Programonkénti órarend Iskola másképpen - Tevékenységek, helyszínek és gyülekezőhely

2016. július 22.

Școala de Vară a Liceului Teoretic ,,Ady Ende” Oradea

Nyári iskola az Adyban

În săptămâna 18-22 iulie 2016, la Liceul Teoretic ,,Ady Endre”, au avut loc cursurile Școlii de Vară. Proiectul a avut ca principal scop valorificarea potențialului intelectual al copiilor cu privire la capa­citatea acestora de a-și perfecționa com­petențele acumulate în timpul anului școlar și de a le folosi în diverse contexte.

2016. május 23.

Irodalmi barangolások határtalanul

Az irodalom nem ismer határokat: az adysok pápai diákokkal és tanáraikkal együtt jártak be irodalmi ösvényeket Pápán és Erdélyben.