2019. március 20.

Közösen ünnepeltünk március 15-én

Három iskola ünnepelte együtt március 15-ét,  s ez megsokszorozta nemzeti ünnepünk értékét. 1848. március 15-ére emlékeztünk együtt. Nemzetünk életében az olyan történelmi sorsfordulók egyike ez a nap, amely által többnek és igazabbnak tudhatjuk magunkat, érezzük egy közösség összetartozását. Az 1848-49-es szabadságharc hősei hazafiságunk példaképei, akik megmutatták, hogy összetartással érhetőek el a nagy dolgok, és ez ugyanúgy, ahogy a 19. században, ma is igaz.

Az Ady Endre Elméleti Líceum ez alkalommal két debreceni iskolát látott vendégül. Együtt ünnepeltünk a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium és a Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziumának  tanáraival és diákságával.

2019. március 13.

A Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjait Március 11-én a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjai és  tanárai látogatták meg iskolánkat. A csoportot az iskolánkban működő Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta.

2019. március 07.

A Rákóczi Szövetség Középiskolás Vezetői Fóruma Budapesten

A Rákóczi Szövetség Középiskolás Vezetői Fórumát március 1-3. között Budapesten rendezték meg. Az eseményen közel 300 diák vett részt, köztük iskolánk diákjai is, mégpedig: Balogh Dóra, Balogh Renáta, Belényesi Andrea, Kacsó Éva és Veres Bernadett, akiket Ianc Dorotea tanárnő kísért el. A program péntek este vette kezdetét, Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke ünnepélyes beszéddel köszöntötte a jelenlévőket. Ezt követően a Szomszédaink, a magyarok című filmet tekinthették meg. Vacsora után pedig az ismerkedés zajlott. A szombati napon a szövetség tájékoztatta a diákokat és a pedagógusokat az idei év pályázati lehetőségeiről és a diákokat érintő rendezvényekről. Sor került egy ünnepi megemlékezésre is a Kossuth téren, ahol az elhangzott beszédek és a koszorúzás mellett a 300 Kárpát-medencei középiskolás diák kirajzolta II. Rákóczi Ferenc címerét az emlékévhez kapcsolódva. Meglátogatták az Országházat, majd egy szerfelett érdekes előadást tekintettek meg. A hétvégét Hegedűs Endre zongorakoncertje zárta vasárnap. Mindnyájunk számára tartalmas hétvége volt. Itt tapasztaltuk meg igazán az összetartozás értékét és fontosságát. – Veres Bernadett, 11. E, az iskolai szervezet diákelnöke

2018. október 11.

A Rákóczi Szövetség diáktagjainak megbeszélése

A Rákóczi Szövetség iskolánkban működő diákszervezete az idei tanév első gyűlését tartja 2018.10.12-én, pénteken 10.20 órától (nagyszünetben). Minden tagot és érdeklődőt, diákokat és tanárokat, szeretettek várunk a könyvtár olvasótermében.

A helyi szervezet vezető tanárai

2018. május 25.

Kirándulás a Rákóczi Szövetséggel

A Bihar megyei iskolák közül egyedül az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai vettek részt a Rákóczi Szövetség Felvidéki Séta programján. Az adys diákoknak vajdasági, magyarországi és felvidéki társaikkal három napon keresztül tartalmas, élményekben gazdag kirándulásban volt részük.

2018. február 16.

XXX. Kárpát-medencei középiskolás vezetőképző

Nagy örömmel vettünk részt a Rákóczi Szövetség által szervezett XXX. Kárpát-medencei középiskolás vezetőképző programon. A rendezvény február 16. és 18. között zajlott Budapesten, és két kiváló tanulónkat, Veres Bernadettet és Jakabffy Borókát (X. E) gazdagította sok szép emlékkel és tapasztalattal. Idén a program fő témája az ifjúság és az érték  volt. A jó hangulatú együttlét számos élménydús előadást és kulturális programot kínált. A diákokat Ianc Dorotea angoltanárnő kísérte el.