Iskola másként első napja a 9.D-vel

2023. október 23.

Ma megkezdődött a Iskola másként programsorozat iskolánkban. A hetet Demeter Emőke érdekfeszítő előadása nyitotta "Mi leszek, ha nagy leszek?" címmel, melyben pályaorientációs témáról beszélgettek el családias hangulatban. Ezt követte egy volt adys diák, Árva Norbert látogatása, aki a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatója. Mesélt egyetemi életéről, pályaválasztásról, illetve az egyetemi felvételihez szükséges kreditpont-rendszerről. Harmadik vendég Branner Ferenc, okleveles környezetmérnök volt, aki az EcoBihor kft. részéről érkezett, a hulladékgazdálkodás, illetve a szelektív hulladékgyűjtés szerepéről tartott interaktív előadást a diákoknak. A nap utolsó felében az OTP részéről érkezett szakember tartott prezentációt bank és pénzügyegyek témakörben. A nap záróeseménye a várlátogatás volt, ahol drogprevenciós előadást hallgathattak meg a diákok.