V. A - 2023 / 2024

25. TÓTH IC ZSÓFIA-BOGLÁRKA

2024. április 25.

Szamarak között

Szamarak között A mai napon egy szamártenyésztő gazdaságban jártunk. Megnéztük, hogy hol és hogyan tartják a szamarakat, majd szamaragoltunk, és a tejüket is megkóstoltuk. A végén egy mikrotúrán is részt vettünk a gazdaság közelében.

2024. március 05.

Arany nyomában

Március 4-én, hétfőn kora délután Marosán Csaba kolozsvári színművész látogatott el iskolánkba, aki Arany János életútját követve emlékműsort állított össze és adott elő diákjainknak. Az egymást követő két előadáson összesen négy osztály (5.A, 6.B, 7.B, 8.A) tanulói vettek részt. A művész úr kutatómunkáját bemutatva vezette be a leggazdagabb szókincsű magyar költőnk munkásságát, és interaktívan, közvetlenül, humorosan próbálta közel hozni a gyerekek lelkéhez Arany örökségét (híres magyar költőnk 1817. március 2-án született Nagyszalontán).

2023. december 19.

Az 5. A osztály kántált a tanáriban

Az 5. A osztály kántált  a tanáriban Az 5. A osztály kedves köszöntése nyitotta meg a karácsonyi  ünnepre készülődést iskolánkban. Az ötödikesek Szabó Gergő osztályfőnök és Buna Boglárka zenetanár, igazgatóhelyettes irányításával hagyományos karácsonyi dalokkal köszöntötték  az iskola pedagógusait.

2023. november 17.

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.”

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” A Szatmárnémetiben megrendezett Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjén vettek részt az 5.A osztály Hatványmesterei. 12 csapattal versengtek, és második helyezést értek el.

Gratulálunk a sikerhez!

2023. október 25.

Scurtă călătorie în lumea comunicării mimico-gestuale sau Dansul cuvintelor din trup Ne pierdem expresivitatea și lejeritatea în comunicare o dată cu vârsta. Copiii sunt mult mai receptivi și își arată mult mai ușor pe chip sentimentele, gesticulează fără a fi timorați atunci când comunică. Tocmai de aceea, întâlnirea cu Remus Ilisie, profesor de limbaj mimico-gestual, a fost una relaxată și jucăușă, a fost o întâlnire în care nimănui nu i-a mai fost teamă că se va exprima greșit. În data de 24.10.2023, Remus a fost invitatul clasei a V-a A, iar în data de 25.10.2023, i-a vizitat pe elevii din clasa a V-a B.

2023. október 25.

Égjen a mécses!

Égjen a mécses! Ha már Halloween, akkor nem maradhat el a tökfaragás! Így történt nálunk is, ahol az ötödik osztály Szabó Gergő vezényletével tökfaragó délelőttöt tartott. Kreatívnál kreatívabb lámpások készültek, és a végére még az ujjak is épségben maradtak.

2023. október 24.

Színpadon - mutasd meg - mozogj!

Színpadon -  mutasd meg - mozogj!

Közönsészervező, világító, súgó, öltöztető, ruhatáros és még sorolhatnám, mi mindenről hallott az V.A osztály a Nagyváradi Szigligeti Színház tárlatvezetésén.

2023. október 23.

Iskola másképp - Diószegen jártunk, mesterséget próbáltunk

Diószegen járt az ötödik osztály az Iskola másképp-hét nyitó programjaként. Itt megtekintettük a modern önkéntes tűzoltó- és képzőközpontot. Gönczi József, a központ megálmodója, elsősegély-bemutatót tartott, és lehetőséget adott mindenkinek, hogy  gyakorlatba ültesse szerzett tudását a próbababákon.