Gólyahét
Fékezzük meg a fogyasztási őrületet!
Gólyatábor
12.F - Maturandusz avató - 2018
12.D - Maturandusz avató - 2018
12.E - Maturandusz avató - 2018
12.A - Maturandusz avató -2018
Nemzetközi versenyeket nyert diákjaink díjazása Bukarestben
Betlehem
Tökfejek
Látogatás Legoland-ben
Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás
7próbás adysok Szent László városában – játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak
12.C - Maturandusz avató - 2017
Tulipánok az iskolaudvaron
12.E - Maturandusz avató - 2017
INDIA, 2016, WRO - Világ Robot Olimpia
A tanári kar
12.A - Maturandusz avató - 2017
Főbejárat
12.B - Maturandusz avató - 2017
12.D - Maturandusz avató - 2017
12.F - Maturandusz avató - 2017

Kezdőoldal

2018. október 22.

A gólyahét első napja

Elkezdődött a gólyahét. Ennek folyamán nemcsak feladatokat teljesítenek a gólyák, de minden nap egy bizonyos színbe kell felöltözniük. A mai, első nap színe a sárga volt, melyet nem csupán a kilencedikesek, hanem osztályfőnökeik közül még Bodgán Károly és Kányádi Zoltán tanár úr, a 9.D, illetve a 9.C osztályfőnöke is felvett. Az első nap játéka, melyet a gólyáknak teljesíteniük kellett, egy ügyességi feladat volt.

2018. október 17.

3D szakkör indul!

Új szakkör indul 9–12.-es tanulóink számára, amely 3D néven fog futni.

Itt a 3D-s modellezésről és a 3D-s nyomtató használatáról fognak képzést tartani iskolánk tanulói.

Ezek az ismeretek egyre hasznosabbak, mivel a 3D-s nyomtatás egyre inkább kezd elterjedni a világon, és ezek az eszközök idővel minden háztartásban megtalálhatóak lesznek. Az itt elsajátított ismeretek ugyanakkor hasznosak lehetnek azok számára is, akik mérnöki pályán szeretnének elhelyezkedni.

A szakkör időpontja: minden csütörtökön 14:30 – 15:30 között, helyszíne: 1-es infóterem.

Jelentkezni lehet Fándly Gergőnél (12.D) vagy Lélek Hunor Kadosánál (11.C).

2018. október 13.

Határtalanul

A Határtalanul! - program keretén belül – a miskolczi Kós Károly Építőipari Szakgimnázium és a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum együttműködésének köszönhetően – adys diákok ötnapos tanulmányútra utaztak Ianc Dorottya, Cseke Sándor és Takács Péter tanárok irányításával.

A miskolczi iskola egykori igazgatójának, Kovács István tanár úrnak jóvoltából a diákok tartalmas kirándulásokon, kihelyezett tanórákon és érdekes előadásokon vettek részt.

2018. október 13.

Kutatók éjszakája

A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett  eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére. Ezen a programon vett részt az Ady Endre Elméleti Líceum 15 diákja Takács Péter tanár úr kíséretében.

A technika legújabb és legizgalmasabb vívmányait nem csak megtekinthették, hanem ki is próbálhatták az arra kíváncsiak.

2018. október 12.

Activitate de ziua orașului

În 12 octombrie 2018, cu ocazia zilei orașului Oradea, elevii claselor a IX-a D, a X-a D și a X-a E, coordonați de profesoara de limba română, Veronica Butuc-Mayer, au desfășurat o activitate specială dedicată acestei zile. Elevii au avut de pregătit prezentări speciale în Power Point despre cultura și literatura, despre  istoria, geografia, economia orașului. Scopul prezentărilor a fost de nivel trans-disciplinar. S-a urmărit, așadar, atât conectarea cu realitățile istorice, cât și cu cele contemporane. Metodele didactice tradiționale s-au îmbinat cu cele moderne.

2018. október 12.

Jól sikerült az adysok gólyatábora

Az idei évben –  a Diáktanács odaadó munkájának köszönhetően –  sor került a gólyatábor megszervezésére, amelynek helyszíne Székelyhíd volt. Ez az egy hétvégét felölelő kirándulás lehetőséget nyújtott az új kilencedikes diákjainknak arra, hogy játékos programok során jobban megismerjék egymást.

2018. október 11.

A Rákóczi Szövetség diáktagjainak megbeszélése

A Rákóczi Szövetség iskolánkban működő diákszervezete az idei tanév első gyűlését tartja 2018.10.12-én, pénteken 10.20 órától (nagyszünetben). Minden tagot és érdeklődőt, diákokat és tanárokat, szeretettek várunk a könyvtár olvasótermében.

A helyi szervezet vezető tanárai

2018. október 11.

Erasmus+: Test of selection

To all the students who are interested in participating in the Erasmus+ exchange programme

We would kindly like to let you know that the deadline for subscribing to the programme is Friday, the 12th of October. You can subscribe to the teachers involved in the Erasmus + project: Csilla Fazekas, Brigitta Koncz, Enikő Kirkósa and Dorotea Ianc.

The selection test will take place on Monday, the 15th of October, at 11:40 a. m., in the Festivity Hall.

2018. október 08.

Az egészséges életmódról - Sztaharoczky Noémi dietetikussal

Sztaharoczky Noémi táplálkozási szakértőt látta vendégül iskolánk október 3-án és 8-án. A foglalkozáson a IX.E, XI.F, X.D és X.F osztályok kaptak gyakorlati tanácsokat az egészséges táplálkozással kapcsolatosan. A tevékenységet ízletes turmixok közös elkészítése koronázta. Baczoni Bolgárka (X.D) diáklány így összegezte az eseményt: az egészséges és hosszú élet titkaiba nyerhettek betekintést.

2018. október 08.

CALL FOR PARTICIPATION!

Dear Students,

Our school is involved in the  Erasmus+ Project entitled:

“LET’S STOP CONSUMPTION FRENZY"

The aim of the project is:

• to improve our consumption behaviour
  • to prevent unsustainable consumption
  • to learn how production can become wise
  • to increase competence in foreign languages and level of digital competence
  • to develop knowledge among students and teachers of the diversity of European cultures and languages
  •  to improve intellectual, social, team-working and communication skills, and inter-cultural dialogue