ADYSOK GÓLYATÁBORA
12.A - Maturandusz avató - 2019
Nemzetközi olimpikonok díjazása Bukarestben
Gólyahét
Fékezzük meg a fogyasztási őrületet!
Gólyatábor
12.F - Maturandusz avató - 2018
12.D - Maturandusz avató - 2018
12.E - Maturandusz avató - 2018
12.A - Maturandusz avató -2018
Nemzetközi versenyeket nyert diákjaink díjazása Bukarestben
Betlehem
Tökfejek
Látogatás Legoland-ben
Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás
7próbás adysok Szent László városában – játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak
12.C - Maturandusz avató - 2017
Tulipánok az iskolaudvaron
12.E - Maturandusz avató - 2017
INDIA, 2016, WRO - Világ Robot Olimpia
A tanári kar
12.A - Maturandusz avató - 2017
Főbejárat
12.B - Maturandusz avató - 2017
12.D - Maturandusz avató - 2017
12.F - Maturandusz avató - 2017

Kezdőoldal

Az oroszlánkirály és a Zabhegyezők

Az oroszlánkirály és a Zabhegyezők "Egy bölcs király azt mondta nekem, összetartozunk, akkor még nem értettem, de most már igen. Nézz rájuk, egyek vagyunk." Október 26-án a nagyváradi Zabhegyező  közös kalandozásra várta a gyerekeket Büszke földén. Mint mindig, most is az Ady Endre Líceum szolgált helyszínül.

2019. október 26.

Határtalanul - a közösségépítés és értékfelfedezés egy hete Miskolcon és környékén

Az Ady Endre Líceum 11.D osztálya is bekapcsolódott az országhatáron átívelő Határtalanul címet viselő programba, melynek kiemelt célja nemzeti értékeink megismertetése a határon inneni és túli középiskolás diákokkal, illetve a középiskolák és diákcsoportok közötti testvériskolai kapcsolatok kialakítása és erősítése.

Jótékony összefogás Claudiáért

Jótékony összefogás Claudiáért A közösség áldozatkészségének ereje mutatkozott meg ez év elején Duma Claudia esetében, amikoris a halálosan beteg kislány számára megteremtődött az anyagi feltétele annak, hogy a különös, itthon kezelhetetlennek bizonyuló kórral küzdő kislány kikerüljön Olaszországba egy olyan kórházba, amely az övéhez hasonló problémákra szakosodott. Hosszú küzdelem után...

2019. október 25.

Adysok gólyatábora

Adysok gólyatábora Az Ady Endre Elméleti Líceum diáktanácsa által idén is megrendezett gólyatábor igen jól sikült. A szervezők csapata és a kilencedikes diákok együttműködésének köszönhetően az esemény gördülékenyen és jókedvvel zajlott le. A kilencedikes csapatok különböző játékokban, kihívásokban mérhették össze az ügyességüket.

2019. október 23.

Gloria Victis Emlékünnepség és Ifjúsági Találkozó

Mint minden évben, a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum diákjai az idén is részt vettek az október 22-23. között Budapesten, a Rákóczi Szövetség által szervezett Gloria Victis 1956- os Emlékünnepségen és Ifjúsági Találkozón.

2019. október 21.

A 11.E osztály kirándulása a Királyerdő-hegységbe

A 11.E osztály kirándulása a Királyerdő-hegységbe Kihasználva a derűs, napsütéses, kellemes októberi napokat, október 18-20. között Révre kirándultunk. A Királyerdő rendkívül sokféle tájelemei, látnivalói közül nem hagyhattuk ki a Zichy-cseppkőbarlangot, amelynek teljes hossza 2700 m. Vezetőnket követve kis csoportunk csupán a barlang egyharmadát járhatta be, de így is számos érdekes cseppkőalakzatot láttunk.

,,European Day of Languages” – nyitott ablak a nyelvtanulásra

A Let’s stop consumption frenzy! (Fékezzük meg a fogyasztási őrületet!) címet viselő Erasmus+ harmadik mobilitása alatt, ami ezúttal a szép Görögországba vitt minket, iskolánk diákjai is részt vettek a European Day of Languages (Európai Nyelvek Napja) megünneplésében. Az öt résztvevő ország diákserege közös szótárat készített, mely révén egymás kulturális-személyes sokszínűségével is jobban megbarátkozhattak.

Ziua Educației

Ziua Educației Ziua Educației a fost punctată printr-o serie de activități (discuții, dezbateri, proiecte individuale și în grup, colaje și expoziție) coordonate de prof. Otilia Hercuț, în care elevii din clasele a VII-a A, a VIII-a A, a VIII-a B și a XII-a A au identificat diverse tipuri de educație și avantajele oferite de acestea.

Udvartakarítás - kaláka a szülőkkel

Udvartakarítás -  kaláka a szülőkkel

Péntek délután szervezte iskolánk szülői közössége idei első közös tevékenységét. A cél az iskolaudvar rendbetétele és kitakarítása volt. Mintegy 50 apuka és anyuka, tanárkolléga és diák gyűlt össze, számos eszközzel felfegyverkezve: jutott munka mindenkinek bőven, csattogtak a metszőollók, ágvágók, szorgoskodtak a seprűk, lapátok, fúrók, de még a hegesztőgép is.

2019. október 14.

Habitát világnap

Habitát világnap Október első hétfőjén van a habitát világnap, vagyis az emberi települések napja. Erre az alkalomra készültek a VI. A és VI. B osztályos gyerekek makettjei, amelyek az első emberi menedékeket mutatják be.

2019 november
Ke