Gólyahét
Fékezzük meg a fogyasztási őrületet!
Gólyatábor
12.F - Maturandusz avató - 2018
12.D - Maturandusz avató - 2018
12.E - Maturandusz avató - 2018
12.A - Maturandusz avató -2018
Nemzetközi versenyeket nyert diákjaink díjazása Bukarestben
Betlehem
Tökfejek
Látogatás Legoland-ben
Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás
7próbás adysok Szent László városában – játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak
12.C - Maturandusz avató - 2017
Tulipánok az iskolaudvaron
12.E - Maturandusz avató - 2017
INDIA, 2016, WRO - Világ Robot Olimpia
A tanári kar
12.A - Maturandusz avató - 2017
Főbejárat
12.B - Maturandusz avató - 2017
12.D - Maturandusz avató - 2017
12.F - Maturandusz avató - 2017

Kezdőoldal

2018. november 24.

Zabhegyezősök Csodaországban

November 24-én a Nagyváradi Zabhegyező fergeteges kalandra várta a gyerekeket Csodaország világába. A késő őszi programnak mint mindig, most is az Ady Endre Líceum szolgált helyszínéül.

A játékos délelőttre ellátogató több mint 100 gyereket különböző kézműves tevékenységek, arcfestés, sok játék és tánc várta.

A történet szerint, Alíz haza kellene jusson, hisz tea idő van és a Kalapos segítségét kéri. Az közli vele, hogy a térkép szétszakadt, elveszett és csak akkor tud hazajutni ha újra előkerülnek a darabjai. Ebbe a gyerekek segítségét kértük, hisz ha minden állomásnál játszanak, térkép darabokat gyűjthetnek.

Ám ahogy a térkép meglett, rossz kezekbe került, mert a Vörös királynő nem akart segíteni Alíznak. A gyerekek fehér rózsákért kellett játszanak az állomásoknál ahhoz hogy a Vörös királynő visszaadaja Alíznak a térképet. Végül persze a jó legyőzte a rosszat, Alíz hazajutott tea időre, a gerekek pedig cukorka jutalomba részesültek.

Minden eseménynek és játéknak amit szervezünk meg van a saját keret meséje, így a játék nem egyszerű időtöltés, hanem egy jó cél érdekében történik. Ezzel próbáljuk a gyerekeket a jóra ösztönözni. A világ alapvetően jó, de néha segíteni kell hog jobb legyen.

A program lefolyásáért és jó hangulatáért 50 ügyes önkéntes felelt,akik néhány óra erejéig magukkal ragadtak kicsit és nagyot egy olyan világba, ahova jó visszatérni.

Szeretettel várunk mindenkit a következő rendezvényünkre is!

2018. november 24.

Kérdőív a fogyasztási szokásokról

Az alábbi angol nyelvű kérdőív a Fékezzük meg a fogyasztási őrületet című Erasmus+-program részét képezi. Kérjük, töltsék ki minél többen: tanárok, diákok, szülők egyaránt! Köszönjük szépen!

2018. november 22.

Kilencedikesek szavalóversenye

Ady Endre születésének 141. évfordulóján, november 22-én zárult a kilencedikesek hagyományos, immár XXIX. szavalóversenye. Ez utóbbi egy többhetes sorozat záródarabja, ugyanis a "beavatás" részévé vált az utóbbi években a váradi Ady-emlékhelyek megismerése, az Ady-múzeum meglátogatása, Ady alakjával, verseivel való foglalkozás. Az idei nívós szavalóverseny döntőjében tizenhét diák vetélkedett egymással.

2018. november 20.

Buy Nothing Day - először az Adyban

Kedves diákok!

Az Erasmus + projektnek köszönhetően iskolánk először szervezi meg november 27-én a Buy Nothing Day-t , azaz a Ne vásárolj semmit!-napot. Ez azt jelenti, hogy ezen a napon NEM VÁSÁROLUNK SEMMIT. Kérjük, hogy vegyetek részt ennek a napnak a tevékenységeiben, melyek a következők lesznek:

1.az iskola előterében kifüggesztett plakátokon bejelentkezés az eseményre, ezt követő napon pedig feljegyzése annak, hogy sikerült-e megvalósítani a “semmit nem vásárlást”, és ha igen, hogyan

2.a büfé helyett az erre a célra kialakított Exchange Market-en, azaz cserepiacon való vásárlás, vagyis: számunkra fölöslegessé vált, de jó állapotban lévő tárgyakat hozunk magunkkal, és " cserélünk be" olyanokra, melyekre  igazán szükségünk van

3.ismeretterjesztő kiselőadás a nap jelentőségéről, általában a fogyasztói szokásokról és az erre az alkalomra készült videó levetítése az 5-6. osztályosok számára a könyvtárban

Az eseményről szóló híreket kövessétek az iskola honlapján és a Fb-on!

2018. november 17.

XV. Partiumi Ady Endre Szavalóverseny

November 16-17-én zajlott az iskola magyartanárainak szervezésében a  XV. PARTIUMI ADY ENDRE SZAVALÓVERSENY. Az idei évben is jó színvonalú szavalatokat hallhattunk. A versenyzőknek 2 kötelező Ady-verssel és egy – a magyar irodalomból – szabadon válaszott verssel kellett készülniük.

Diákjaink jól szerepeltek ezúttal is: Dóczi Richárd a verseny II. díjasa lett, Márton Ágnes dicséretet kapott, Nagy Kincső pedig különdíjjal térhetett haza. Mindnyájan tizedikesek. Az Ady-versillusztrációk kategóriájában Császár Shantal lett a győztes. Felkészítő tanáraik: Csepregi Imola, Kirkósa Enikő és Czirják Enikő. Gratulálunk mindannyiuknak!

2018. november 15.

Zabhegyező-program

Zabhegyező-program Újabb Zabhegyező-program várja a gyerekeket 2018. november 24-én, délelőtt 10 órától az Ady-líceumban.

2019 január
Ke