12.D - Maturandusz avató - 2020
12.A - Maturandusz avató - 2019
Nemzetközi olimpikonok díjazása Bukarestben
Gólyahét
Fékezzük meg a fogyasztási őrületet!
Gólyatábor
12.F - Maturandusz avató - 2018
12.D - Maturandusz avató - 2018
12.E - Maturandusz avató - 2018
12.A - Maturandusz avató -2018
Nemzetközi versenyeket nyert diákjaink díjazása Bukarestben
Betlehem
Tökfejek
Látogatás Legoland-ben
Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás
7próbás adysok Szent László városában – játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak
12.C - Maturandusz avató - 2017
Tulipánok az iskolaudvaron
12.E - Maturandusz avató - 2017
INDIA, 2016, WRO - Világ Robot Olimpia
A tanári kar
12.A - Maturandusz avató - 2017
Főbejárat
12.B - Maturandusz avató - 2017
12.D - Maturandusz avató - 2017
12.F - Maturandusz avató - 2017

Kezdőoldal

2020. október 13.

A 12.F búcsúja Gergely Matyitól

A 12.F búcsúja  Gergely Matyitól

A 12.F osztály diákjai megrendítő megemlékezéssel vettek búcsút a csütörtökön tragikus hirtelenséggel eltávozott osztálytársuktól. Matyi arcképe elé égő gyertyákat, mécseseket, virágokat helyeztek, és megható, őszinte szavakkal, illetve Kosztolányi Dezső verssoraival köszöntek el tőle örökre. Az iskola igazgatói, tanárai és több diákja is lerótta kegyeletét az iskolaudvar kápolnája előtt kialakított emlékhely előtt.

„Okuljatok mindannyian e példán.
Ilyen az ember. Egyedüli példány.
Nem élt belőle több és most sem él
s mint fán se nő egyforma-két levél,
a nagy időn se lesz hozzá hasonló.” (Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd)

2020. október 12.

Részvétnyilvánítás

Mély megdöbbenéssel értesültünk szeretett diákunk, Gergely Mátyás hirtelen és tragikus haláláról. Drága Matyi! Fájdalommal vesszük tudomásul, hogy úgy döntöttél, egy jobb és tisztább világot választasz, és itt hagytál bennünket. Nehezen hisszük el, hogy nem látjuk többé kedves mosolyod, nem lesz alkalmunk többé beszélgetni veled.

„Többé soha / nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya. / Szegény a forgandó, tündér szerencse, /hogy e csodát újólag megteremtse.” (Kosztolányi Dezső)

Reméljük, hogy nyugalomra találsz ott, abban a másik világban. Mindig szeretettel fogunk Rád emlékezni, és nem felejtünk el soha!

Az Ady Endre Elméleti Líceum közössége őszinte részvétét fejezi ki a fájdalomtól megtört családnak.

2020. október 12.

Hőseink emlékére

Hőseink emlékére Október 12-én, hétfőn 14 órakor megemlékezésre került sor a Szent László templom falán elhelyezett emléktáblánál. Iskolánk képviseletében Apáti Tímea történelem tanárnő vett részt a rendezvényen, és koszorút helyezett el, fejet hajtva az 1944 októberében mártírhalált halt 12 Bihar megyei és nagyváradi katona hősies tette előtt, mellyel megakadályozták a Körös-híd felrobbantását.

2020. október 11.

Mindenkiben rejlik egy könyv

A titkot Szabó T. Anna és Dragomán György osztotta meg a 95 adys diákkal és magyartanáraikkal a 2020. szeptember 25-én, pénteken online tartott író-olvasó találkozón. Az író-házaspár egy olvasókat nevelő projekt keretében “látogatott el” Nagyváradra. és beszéltek alkotásról, kapcsolatról, könyvekről, közös munkájukról a 9.D, 10.E és 11.E tanulóinak.

"Legjobban a kettejük közötti erős összetartás fogott meg, ami már az első pillanattól kezdve érezhető volt... Ahogy meséltek, egyre jobban kedvet kaphattunk az olvasáshoz, az íráshoz, a csapatmunkához és vágyhattunk az ilyen erős, jóban-rosszban kapcsolatokra, mint amilyen az övék." (B.N.)

2020. október 06.

Ady Líceum Sport Klub

Ady Líceum Sport Klub Szép eredményekkel tértek haza iskolánk tájfutói az év legnagyobb hazai versenyéről, a Tájfutó Országos Bajnokságról, melyet a moldvai Roman városában, illetve annak környékén rendeztek szeptember 11-14. között. A verseny egyben ifi válogató verseny is lett volna, ha a magyarországi ifjúsági EB-t nem mondták volna le a szervezők, pedig három csapattagunk is érdekelt lett volna: Divin Judit, Deák Bernadett és Pálhegyi Orsolya.

2020. szeptember 28.

Szakácsot alkalmazunk

A Nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum versenyvizsgát hirdet a következő, véglegesen betöltendő:

SZAKÁCS állásra

KÖVETELMÉNYEK:

- középfokú végzettség

- szakirányú képesítés

- magyar nyelv ismerete előnyt jelent (írás, olvasás, kommunkáció)

- nem szükséges régiség

A VERSENYVIZSGA HELYSZÍNE ÉS IDŐPONTJA:

- az iskola székhelye: Nagyvárad, Moscovei u. 1 szám, Bihar megye

- 2020.10.20-én: 10:00 órától gyakorlati vizsga

- 2020.10.22-én 10:00 órától interjú.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok 2020.10.14. délután 12:00 óráig adhatóak le az iskola titkárságán. Bővebb információk személyesen kérhetőek vagy a 0259431787-es telefonszámon.

Calendar.docx

anunt_concurs_bucatar.docx

2020. szeptember 28.

Concurs pentru post de bucătar

Liceul Teoretic  „Ady Endre” Oradea,  Județul Bihor organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție, vacante de bucătar, 1 post.

Pentru a ocupa un post contractual vacant candidații trebuie să îndeplinească următoarele condiții generale, conform art. 3 al Regulamentului-cadru aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 286 din 23 martie 2011, cu modificările și completările ulterioare:

anunt_concurs_bucatar_2020.docx

Calendar.docx