Látogatás Legoland-ben
Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás.
7próbás adysok Szent László városában – játékos tudáspróba kicsiknek és nagyoknak
12.C - Maturandusz avató
Tulipánok az iskolaudvaron
12.E - Maturandusz avató
INDIA, 2016, WRO - Világ Robot Olimpia
A tanári kar
12.A - Maturandusz avató
Főbejárat
12.D
12.F

Kezdőoldal

2017. július 15.

Megérte fellebbezni az érettségi eredményeket

Bihar megye legnagyobb magyar tannyelvű középiskolája, a nagyváradi Ady Endre Líceum összességében nagyon jó eredményt ért el az idei érettségin. Vad Márta igazgatónő megítélése szerint az érettségi lebonyolítása megfelelő volt.

2017. július 14.

Kimutatások a 2016–2017 tanévre

Az elmúlt tanévben diákjaink újra remekeltek a különböző versenyeken és olimpiákon, egyéniben és csapatversenyben egyaránt. A nemzetközi, az országos, a regionális és a megyei versenyek szerint csoportosítottuk az eredményeket.

Gratulálunk minden diákunknak, aki ‎részt vett a tavalyi megmérettetéseken, és köszönet illeti az őket felkészítő tanárokat is.

2017. július 12.

Excelență

La pregătirile Centrului de Excelență-Fizică, organizat în Cadrul Proiectului "Hai la Olimpiadă", desfășurat la Liceul Teoretic ”Ady Endre” din Oradea, s-au înscris 106 elevi din 10 unități de învățământ din 4 localități ale județului Bihor, 85 dintre ei participând regulat la activitățile organizate săptămânal. Elevii din clasele 6-12 au fost pregătiți în 9 grupe (6 la secția română și 3 la secția maghiară) de cei mai buni profesori de la Colegiul Național ”Emanuil Gojdu”, Liceul Teologic Baptist ”Emanuel”, Liceul Teoretic ”Ady Endre” din Oradea si Liceul Teoretic ”Horváth János” din Marghita. Cu ocazia concursului Irenaeus, 65 de elevi de la centrul de Excelenţă au fost premiaţi pentru activitatea desfăşurată de-a lungul anului şi rezultatele obţinute la diferite concursuri de fizică şi astronomie.

2017. július 11.

Felhívás

Az iskola fennállásának 245. évfordulóját ünneplő Ady Endre Líceum emlékkönyv kiadására készül októberben. Mint minden alkalommal, most is arra biztatjuk öregdiákjainkat, hogy osszák meg diákkori élményeiket, az iskolához kapcsolódó emlékeiket, küldjék el írásaikat, fényképeiket július 20-ig a toth.marta2016@gmail.com ímélcímre, hogy megjelentethessük azokat az ünnepi kiadványban.

Várjuk írásaikat!

2017. július 04.

Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás

A 2016-2017-es tanévben zajló nemzetközi nevelési projekt utolsó akkordjaként, június 13. és 18. között hatnapos tanulmányi kiránduláson vett részt 35 adys diák 4 tanár kíséretében. A projekt fő célja a diákok pályaválasztásának elősegítése volt. Novemberben a kolozsvári egyetemeket látogattuk meg, februárban a debreceni ATOMKI kutatóintézetben jártunk, majd júniusban Svájc közvetkezett, ahol a genfi CERN részecske-kutatóintézetet, illetve a híres zürichi Google-székházat látogattuk meg. Mindkét helyen magyar kutatók (a Google-nál volt adysok is) meséltek munkájukról, annak fény- és árnyoldalairól. Természetesen maradt idő megcsodálni Svájc, Austria, Lichtenstein és Olaszország tájait és több városát is.

2017. július 04.

Újabb siker a Vermes Miklós fizikaverseny nemzetközi döntőjén

A Sopronban megrendezett, 2017-es Vermes Miklós fizikaverseny nemzetközi döntőjén Salánki Miklós (XD) első, Kozma Tamás (XI.D) pedig hatodik helyezést ért el. Gratulálunk mindkettőjüknek!

Bővebben...,

2017. július 03.

Școala de vară a liceenilor de la Ady Endre

În săptămâna 3-7 iulie, la Liceul Teoretic ,,Ady Endre”, au avut loc cursurile Școlii de vară, pentru al treilea an consecutiv. Anul acesta, sub îndrumarea doamnelor profesoare, Durne Estera și Tódor Éva, activitățile proiectului au avut în vedere elevii de liceu. Principalul scop a vizat nevoia de comunicare în limba română, maghiară și engleză.

2017. július 03.

Nyári iskola licisták számára az Ady-líceumban

Július 3–7. között az Ady Endre Elméleti Líceum termeiben zajlottak immár harmadik éve a 10–11. osztályosok számára szervezett Nyári iskola kurzusai. A Durne Estera és Tódor Éva tanárnők által szervezett projekt tevékenységeinek elsődleges célja a román–angol–magyar nyelvi tudás gyarapítása, gyakoroltatása, az idegen nyelvi és anyanyelvi kompetenciák fejlesztése volt.

2017 október
Ke
Sz
Cs