Mert olvasni jó

2023. október 25.

Október 25-én, szerdán délben megrendezésre került a „Gheroghe Șincai” Megyei Könyvtárban rendszeresen megszervezett olvasóklub magyar nyelvű találkozója. Erre az alkalomra az Ady Endre Elméleti Líceum XII.A osztályos diákjai, Egeresi Alexandra, Kozma Nikoletta és Szabó Panna készültek harmadikos gyerekek számára egy interaktív irodalmi foglalkozással Csepregi Imola-Eszter magyartanár vezetésével. A gyermekek a Szacsvay Imre Általános Iskolából érkeztek Antal-Fórizs Enikő tanítónő kíséretében. Jó hangulatú alkalom volt ez, hiszen a végzős diákok szeretettel és odafigyeléssel előkészített tevékenyégeit a gyerekek igazán lelkesen fogadták, és kreativitásukat, vidám nyíltságukat megcsillogtatva együtt nyugtázták, hogy az olvasás bizony varázslatos dolog.