Vizită la Centrul de Îngrijire de Zi

2022. december 20.

În luna decembrie elevii clasei a XI-a E împreună cu d-na prof. Hercuț Otilia au vizitat cu multă bucurie copiii de nivel primar din Centrul de Îngrijire de Zi, Oradea, pentru a zâmbi, a se juca, a învăța și a celebra împreună sărbătorile de iarnă. Cu această ocazie elevii le-au dăruit copiilor dulciuri și i-au implicat în diverse jocuri și activități creative. Această experiență ne-a învățat frumusețea de-a lega punți între generații, bucuria de a ne implica în comunitate și de-a dărui puțin din noi.