Megemlékezés az 1956-os októberi szabadságharcról

2023. október 23.

A 12.E osztály és néhány hozzájuk csatlakozó 12.A osztályos diák, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa meghívására Kolozsvárra utazott, az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából szervezett megemlékezésre. Megérkezésünk után egy kellemes sétát tettünk a Fellegvárba, a Belvedere kilátóhoz, ahonnan gyönyörű panorámában csodálhattuk meg a várost. Ezután ellátogattunk a belvárosba, a főtérre, ahol a Mátyás szobor és a Szent Mihály templom körül már javában folynak az előkészületek az adventi vásárra. Délután részt vettünk az ünnepi koszorúzáson és megemlékezésen a sétatéri ’56-os emlékműnél. Innen átvonultunk a Kolozsvári Állami Magyar Operához, ahol megtekinthettük az Őrizd a lángot! című, Tóth Ilona életéről szóló rockoperát. A diákok egy saját készítésű „belépővel” készültek, mely egy, ’56 eseményeihez köthető vers, fotó, novella, esszé, vagy egy családtörténet volt. Ezeket a színház bejárata mellett egy-egy táblán helyezték el.