Az orvosi karrier és a magánélet

2023. október 24.

Az Iskola másképp-hét második napján a 12.E osztályban tartott előadást dr. Laczikó Szidónia nőgyógyász doktornő.

Mesélt az orvosi szakmáról, a tanulás, a folyamatos továbbképzés, önképzés fontosságáról, és arról, hogy orvosnak lenni nem könnyű, sok áldozatot és állandó készenléti állapotot követel, de hivatásként megélve gyönyörű pálya, csodálatos élmény egy születés, egy új élet kezdete. Sok kérdést érintettünk, a terhességtől kezdve az otthonszülés és az apás szülésen át a terhességmegelőzésig, az abortuszig. Végkövetkeztetés mindenképpen az, hogy a család a boldog élet és a társadalom alapja, amit védeni és államilag is segíteni kell.