A Nagyváradi Klebelsberg Kuno Szakkollégium bemutatója a 12.E osztályban

2023. október 25.

A Klebelsberg Kuno Szakkollégium 2009 végén jött létre a Partiumi Ifjúságért és Hallgatókért Egyesület (PIHE) kezdeményezésére. Célja lehetőséget teremteni az egyetemen folyó szakmai munka kibővítésére, és ezáltal egy nyitott, gazdasági és társadalmi problémákra érzékeny, összetartó közösség kialakítására, amely az egyetemről a munkaerőpiacra kikerülve könnyebben boldogul majd, köszönhetően a használható, versenyképes ismereteknek és készségeknek, amelyek megszerzésének elősegítésére is hivatott a szakkollégium. Bemutatásra került az eSat nevű projekt, melynek célja, hogy az EU ifjúsági stratégiáját érdekesen, kreatívan és figyelemfelkeltően juttassák el a fiatalokhoz, így például a tájékoztató céllal készült képregényben szereplő történetek céltudatosan egyeznek az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) irányelveivel. Ezeket juttatták el a diákokhoz, bemutatva nekik az Erasmus+ által támogatott lehetőségeik tárházát: ificserék, ösztöndíjprogramok, pályázatok, fiatal vállalkozók támogatása és hasonlók. Az ilyen lehetőségek olyan kompetenciákat és készségeket fejlesztenek, melyek hosszú távon a munkaerőpiacon a diákok javaira válnak. A foglalkozás keretén belül karrierorientációs beszélgetés zajlott, és önimereti teszteket is kitölthetett a hallgatóság.