Történelemóra a múzeumban

2023. december 20.

A VII. A, 7.B és 11.E osztály diákjai Ardelean Klementina történelemtanár kíséretében múzeumlátogatáson és történelemórán vettek részt az Aurel Lazăr Emlékmúzeumban.

Az Aurel Lazăr Emlékmúzeumnak a Lazăr család 19. század végén épült háza ad otthont. A Lazăr-ház történelmi jelentőségűnek tekinthető, hiszen egyik szobájában került aláírásra 1918. október 12-én az a nyilatkozat, amellyel az erdélyi, bánsági, partiumi és máramarosi románok függetlennek kiáltották ki magukat az Osztrák-Magyar Monarchiával szemben.

Felelevenítettük az 1918 év eseményeit, és arról beszélgetünk  hogy Dr. Aurel Lazar milyen meghatározó szerepet játszott abban az időszakban.

Ardelean Klementina