Kellemetlen igazság

2023. április 03.

Második napunk (X.F) a Kellemetlen igazság (An Incovenient Truth) című 2006-os dokumentumfilm megtekintésével és az abban látottak megbeszélésével telt. A dokumentumfilmben a volt amerikai alelnök,  Al Gore beszél, érvel, magyaráz tudományos igényességgel és mély őszinteséggel, olykor személyes történések elmesélésével.  A film tényeken, adatokon alapulva, fényképekkel dokumentálva, mutatja be az emberi tevékenység okozta üvegházhatású gázok káros hatásait, a globális felmelegedés tényét, és annak már, de a közeljövőben még inkább érezhető negatív hatásait. A film végén a diákok elmondták, mi fogta meg őket, mi az, amit tanultak belőle, és mi az, amit továbbadnak hasznos információként a többieknek.

Takács Péter, osztályfőnök