Adysok a Rákóczi-táborban

2023. szeptember 08.

Iskolánk 10 diákkal képviseltette magát a Sátoraljaújhelyen megrendezett I. Összmagyar Középiskolás táborban, június 25-30. között. A nagyváradi magyar iskolák közösen, busszal érkeztek a helyszínre, ahol nagy szeretettel fogadtak minket. Jó volt megtapasztalani, hogy nemcsak a Kárpát-medencéből, hanem a diaszpórából is érkeztek diákok. A majd 6 nap alatt számos érdekes programon vettünk részt: természettudományos bemutatókon, csapatzászlót készítettünk, katonai bemutatón, egézségügyi előadáson, ijászaton, kézműves foglalkozásokon, táncházon, színházi előadáson, kirándulásokon több helyszínen (séta a Magyar Kálváriára, füzéri várba, sárkányhajózás a Bodrogon), mentálhigéniás előadáson, sportnapon, istentiszteleten/szentmisén, koncerten a búcsúesten. A diákok számos érdekes élménnyel lettek gazdagabbak, sok új kapcsolatot, barátságot kötöttek a tábor ideje alatt, valamint megerősödtek magyar identitásukban. Köszönjük a lehetőséget a Rákóczi Szövetségnek!

Takács Péter tanár