IX. A - 2023 / 2024

24. TÓTH B PATRIK
25. VAS Z ZSOMBOR-ZSOLT

2024. április 23.

A Föld napját spórolással is lehet ünnepelni

A 9. és 10. A osztályok a hétfői és keddi napot is együtt töltötték el. A Föld napja tiszteletére azt gyakoroltuk, hogyan lehet tartalmasan szórakozni, miközben nem költünk üzemanyagra, tömegközlekedéssel utazunk, és nem szórjuk el a pénzt rossz minőségű ételekre sem.

2024. április 21.

Jó eredményeket értek el diákjaink történelemből

Pénteken, április 19-én szervezték meg a nagyváradi „Emanuil Gojdu” Főgimnáziumban az Országos Tudományos Kommunikációs Verseny történelem szekcióját középiskolás diákok számára.

Iskolánkat két IX.A-s diák képviselte: SZEKRÉNYES KRISTÓF-ZSOLT és LACZIKO-SUCCHIATTI GREGOR.

Felkészítő tanár Ardelean Klementina.

Gratulálunk a szép eredményekért!

2023. december 07.

'doar ÎMPREUNĂ putem face minuni'

În acest an școlar, 2023--2024, în Liceul Teoretic „Ady Endre” a inițiat Proiectul Umanitar și de Voluntariat „Zâmbet pentru copii” care are ca scop educarea elevilor în spiritul toleranţei, al implicării şi responsabilizării lor la nivelul comunităţii noastre şcolare şi locale. Proiectul aduce alături de noi mai multe instituții din orașul nostru, pentru că doar ÎMPREUNĂ putem face minuni.

2023. november 22.

„Föl-földobott kő, földedre hullva, /Kicsi országom, újra meg újra/ Hazajön a fiad.”

Iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapján, november 22-én. Az Ady Endre Elméleti Líceumban hagyomány, hogy ezen a napon kilencedikes diákjaink szavalóversenyen vesznek részt, melyre kedvenc Ady-versükkel készülnek.

2023. október 26.

Deciziile tinerei generații - fundația viitorului

Deciziile tinerei generații - fundația viitorului În 26.10.2023, în cadrul programului „Școala altfel”, elevii din clasele a IX-a A și a XII-a E au vizitat Primăria Oradea. Domnul Mihai Jurcă, city managerul orașului nostru, a avut amabilitatea să ne fie ghid, să ne prezinte o pagină din istoria acestei instituții și să-i inspire pe elevi, folosindu-se de experiența sa de viață, să contribuie la dezvoltarea comunității noastre prin participare activă și prin găsirea unui loc de muncă Acasă. În urma discuțiilor cu domnul Mihai Jurcă, au fost câțiva adolescenți cărora le-a trecut prin minte că, dacă își doresc foarte mult și dacă se vor dovedi demni, s-ar putea ca, într-o bună zi, să devină și ei primari ai Oradiei.

2023. október 25.

Iskola másképp-hét: szerda a bazilikában

Iskola másképp-hét: szerda a bazilikában A 9.A osztály Galambos-Szendrei Mónika kíséretében a római katolikus bazilika felújított orgonáját tekintette meg. Csodálatos élmény volt számunkra, hogy Kristófi János tanár úr, a templom karnagya bemutatót tartott nekünk a felújított orgona működéséről. A művész úr játéka őszintén elvarázsolta a diákokat. Köszönjük az alkalmat!

2023. október 24.

Példaképek nyomában

Példaképek nyomában Az Iskola másképp-hét keddjén a 9. és 10.A osztályok sikeres karrierépítők nyomába eredtek: a Károlyi-kastély, Adyfalva és Sződemeter meglátogatásával arról tanulhattak, honnan indultak és hogyan alkottak a maradandót létrehozók.

2023. október 23.

Dizabilitățile sunt doar în mintea noastră

Dizabilitățile sunt doar în mintea noastră În cadrul programului național „Școala altfel”, în data de 23.10.2023, l-am avut ca invitat, la clasa a IX-a A, pe artistul plastic surd Remus Ilisie. Pictorul orădean este o lecție de viață pentru oricare din noi.

2023. október 23.

Trecutul nu trebuie lăsat să moară sau Uitarea înseamnă o nouă condamnare

Trecutul nu trebuie lăsat să moară  sau Uitarea înseamnă o nouă condamnare În data de 23.10.2023 am avut-o ca invitat la clasa a IX-a A pe dra Cristina Liana Pușcaș, doctor în istorie, profesor, istoric și muzeograf orădean, preşedintele Asociaţiei „Cei 40 de Mucenici” care are ca scop conservarea memoriei celor care au luptat pentru apărarea valorilor democraţiei din România în perioada 1945-1989.

2023. október 22.

Csapatépítés a 9.A és a 9.C osztályoknak

Csapatépítés a 9.A és a 9.C osztályoknak Az első közös kirándulás egy Aranyoson töltött hétvége volt, ismerkedtünk, csapatot építettünk, társasoztunk, buliztunk, túráztunk, felfedeztük a Rozsda-szakadékot, élveztük a csodálatos időjárást és az együtt töltött időt.