Együtt szavaltuk a himnuszt

2023. január 23.

Így hangzott a himnusz a nagyváradi Barátok templomában mintegy 150 nagyváradi diák előadásában. Az esemény a magyar kultúra napja alkalmából került megrendezésre a Bihar megyei Rákóczi Szövetség szervezésében. Ezzel egyidőben Székelyudvarhelyen, Zentán és Nagymegyeren valamint az Országház főlépcsőjén a 200. évfordulót jelképezve 200 gyermek – 100 anyaországi és 100 határon túli, köztük 50 Bihar megyei – szavalta a nemzeti imádságot Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnökével közösen.