Remek szereplés a magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny megyei szakaszán

2023. március 13.

Idén is kitűnően szerepeltek diákjaink a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny megyei fordulóján. A Szacsvay Imre Általános Iskolában megrendezett  versenyen 6 díjat hoztunk el, amiből 4 első, 1 második helyezés, 2 pedig dicséret.

I. helyezett lett: az 5. osztályos Nagy Lilla, a 9.-es Rázmán Orsolya Fanni és Wagner Lilla, a 10. osztályos Lakatos Bernadett, a 12.-es Rázmán Botond 

II. helyezett: a 6. osztályos Tóth Eszter

III. helyezett: a 11. osztályos Szabó Renáta

dicséretet kapott: a 9.-es Varga-Nagy Larissa, a 10.-es Nagy Adrien Tünde és Szűcs Annamária. Gratulálunk nekik, az országos szakaszra továbbjutó első helyezetteknek pedig eredményes felkészülést és sikeres versenyzést kívánunk!

A versenyzők felkészítő tanárai: Sarkadi Viktória, Nagy Enikő, Csepregi Imola Eszter, Kirkósa Enikő, Kozma Éva, Demeter Emőke

 

 
Iskola másként


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad