Márciusi ifjak a 6.A-ból

2023. március 15.

A 6.A osztály március 15-i osztályfőnöki órájának helyszíne a nagyváradi Szacsvay-szobor volt. A  hatodikosok, miután a szobor feliratát ("Egy tollvonás volt a bűne")  magyarázták, erről beszélgettek, Petőfi Sándor verseivel emlékeztek meg a "vér nélküli forradalom" első napjáról. A Csatadal, A márciusi ifjak és a Nemzeti dal elmondása mellett felidézték a 12 pontot is. Az ünnepi osztályfőnöki óra lezárásaként elhelyezték a tisztelet és emlékezés sárga tulipáncsokrát a szobor talapzatán. Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad