Márciusi ifjak a 6.A-ból

2023. március 15.

A 6.A osztály március 15-i osztályfőnöki órájának helyszíne a nagyváradi Szacsvay-szobor volt. A  hatodikosok, miután a szobor feliratát ("Egy tollvonás volt a bűne")  magyarázták, erről beszélgettek, Petőfi Sándor verseivel emlékeztek meg a "vér nélküli forradalom" első napjáról. A Csatadal, A márciusi ifjak és a Nemzeti dal elmondása mellett felidézték a 12 pontot is. Az ünnepi osztályfőnöki óra lezárásaként elhelyezték a tisztelet és emlékezés sárga tulipáncsokrát a szobor talapzatán. Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

Nem kellenek a megálmodott álmok,
Új kínok, titkok, vágyak vizén járok,
Röpülj, hajóm,
Nem kellenek a megálmodott álmok. (Ady Endre) Intézményünk alkalmazottainak átoltottsága:
Situația vaccinării personalului liceului:

63 fő, 75%

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad