A tökéletes befejezés

2023. október 27.

Ezen a napon elégedetten fejeztük be az Iskola másképp-hetet. Azzal kezdtük, hogy Popper Enikő (az iskola fogorvosa) mesélt nekünk a fogászatról, majd az iskola rendelőjében megnézte a fogainkat, és Kis Erika (az iskola asszisztense)  gyors felmérést végzett mindenkin, hogy egészségesen térjünk vissza a vakáció után. Ezt követően érkezett hozzánk két régi adys diák, akik meséltek a sikeres munkájukról. Elsőként Miron Vilidár Vivien tartott nekünk előadást a fotózásról és arról a fél évről, amit Japánban töltött a munkája révén. Aztán Ádám Orsolya mesélt nekünk arról, hogy milyen séfként dolgozni, és arról is, hogy milyen volt a Séfek Séfe műsorban szerepelni. Negyedik helyezést ért el, sőt ő volt az utolsó női versenyző, aki kiesett. Az óra végén kaphattunk autogramot és fényképet is. Érdekes érzés volt, hogy akik régen ugyanazokat a padokat koptatták, mint mi, vagy akár ugyanazok a tanárok tanították őket is, most milyen sokra vitték. Végül megnéztük az interjúkat, amiket mindenki elkészített otthon a saját szüleivel, ismerőseivel. Aztán átbeszéltük a napokat, és mindenki egy csodálatos hetet hagyva maga után boldogan, emlékekkel teli szívvel tért haza. 
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad