A 12.E osztály tanulmányi látogatása a nagyváradi Vérközpontban

2023. november 27.

Novemberben a 12.E osztály Puskás Ágnes tanárnő vezetésével a nagyváradi vérközpontba látogatott el, ahol a diákoknak lehetőségük nyílt közelebbről is megismerkedniük a vérkészítmény-előállító intézmény munkájával. A tanulók megfigyelhették, hogyan végzik el a szakemberek nagy-nagy pontossággal a vércsoport meghatározását, és betekintést nyertek az automata berendezések munkájába is. A látogatás során a fiatalok megtudták, hogy mennyire fontos és milyen előnyökkel jár a véradás, illetve közvetlenül tapasztalhatták meg, hogy mekkora odafigyeléssel és pontossággal történik a vér vizsgálata és a készítmények gyártása.

Puskás Ágnes
Iskola másként


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad