Lengyelországi tanulmányi kirándulás

2023. december 19.

Iskolánk néhány diákja a hétvégén iskolai projekt keretében tanulmányi kiránduláson vett részt Lengyelországban. Zakopane, Krakkó, Auschwitz voltak a főbb állomások. Zakopane mesebeli havas tájai minden résztvevőt elvarázsoltak, akárcsak Krakkó karácsonyi pompája. Krakkó nevezetességei kapcsán kiemelten esett szó a magyar vonatkozású történelmi eseményekről, helyekről, személyekről. A királyi palota, a székesegyház, a Mária-templom, a piactér és sok más látnivaló mellett a zsidónegyed és Oskar Schindler gyára is megragadta a látogatókat. Utóbbiban forgatta Steven Spielberg Schindler listája című filmjének számos jelenetét. A kirándulás utolsó állomása a hírhedt koncentréciós tábor helyén kialakított múzeum volt, Auschwitzban. Tudásban és élményekben gazdagodva utazott haza a kis csapat.